Trwa wczytywanie produktów

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: 71 792 70 62 / info@cyfrus.pl

Kalendarze biurkowe

 
Galeria
Konfiguracja
Format:
Kolorystyka:
Papier:
Oprawa:
sprężynkowa po długim boku
Kolor sprężynki:
Ilość kartek:
6+1
Przelicz cenę
Termin realizacji:
Cena:
z VAT
Format – kalendarze biurkowe oferujemy w pięciu najbardziej popularnych formatach – 60×150 mm; 148×105 mm; 210×100 mm, 210×148 mm oraz 297×105 mm.
Jeżeli jednak potrzebujecie Państwo kalendarzy biurkowych w niestandardowym formacie (lub innej kombinacji, której tutaj nie można wycenić i zamówić) prosimy o kontakt pod numerem tel. +48 71 792 70 62 lub mailem: info@cyfrus.pl. Chętnie wycenimy i wykonamy dla Państwa takie kalendarze biurkowe.
 
Kolorystyka – do wyboru dwie opcji druku:
– jednostronnie kolorowy (4+0) – oznacza jednostronny zadruk kart kalendarza w pełnym kolorze, druga strona pozostaje niezadrukowana, opcja dostępna dla kalendarzy 13-kartkowych (12+1);
– dwustronnie kolorowy (4+4) – po obu stronach kart kalendarza wydrukowana będzie grafika w pełnym kolorze (nie dotyczy okładki, która będzie zadrukowana jednostronnie w pełnym kolorze). Opcja dostępna tylko dla kalendarzy 7-kartkowych (6+1).
 
Papier – do produkcji kalendarzy biurkowych stosujemy papier kreda o gramaturze 200 g m2. Do wyboru wykończenie papieru matowe lub połysk.
 
Oprawa – oprócz kalendarza w formacie 60×150 mm (orientacja pionowa, sprężynka po krótkim boku) wszystkie inne dostępne formaty kalendarzy występują w orientacji poziomej (sprężynka po długim boku).
 
Kolor sprężynki – oferujemy trzy kolory:
– biały;
– czarny;
– srebrny.
 
Ilość kartek:
– 12+1 – opcja występuje w przypadku wyboru kalendarza biurkowego w kolorystyce jednostronnie kolorowej (4+0). W kalendarzu znajduje się 12 kart z miesiącami + 1 karta z okładką;
– 6+1 – opcja dostępna gdy wybierzemy kalendarz w kolorystyce dwustronnie kolorowej (4+4). W kalendarzu otrzymamy 6 kart z miesiącami (na jednej stronie karty jeden miesiąc). Okładka zadrukowana jednostronnie kolorowo (4+0).
 
Podaj nakład – tutaj podajemy ilość kalendarzy którą zamawiamy.
W SKRÓCIE
 1. plik *.PDF
 2. strona po stronie (w jednym pliku strony osobno – NIE rozkładówkami)
 3. format netto + spady 3 mm z każdej strony
 4. margines bezpieczeństwa – 5 mm od linii cięcia.
 5. dodatkowy margines na sprężynkę – 9 mm
 6. pliki bitmapowe w rozdzielczości 300 ppi (min. 200 ppi, lub inaczej 300 dpi, (200 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39

 

 

 1. Pliki do druku kalendarzy biurkowych przyjmujemy tylko w postaci pliku *.PDF (praca wielostronicowa).

 2. Zawsze w przypadku prac wielostronicowych – w jednym pliku strona po stronie - NIE rozkładówkami, nie składkami.

 3. Plik do druku musi mieć zadany FORMAT NETTO powiększony o 3 mm SPADY.
  FORMAT NETTO – to format który otrzymamy po wszelkiej obróbce introligatorskiej czyli format naszego gotowego produktu.
  Formaty dla kalendarzy biurkowych
  format netto format brutto
  60×150 mm
  66×156 mm
  148×105 mm
  154×111 mm
  210×100 mm
  216×106 mm
  210×148 mm
  216×154 mm
  297×105 mm
  303×111 mm

  SPADY – to część pracy która w trakcie obróbki introligatorskiej zostanie w ostateczności obcięta. W formacie spadu powinno zawierać się „przedłużenie” projektu – tzn. jeżeli mamy zdjęcie które dochodzi do linii cięcia – to powinno być ono przedłużone o wartość spadu (np. jeżeli przylega do jednej krawędzi cięcia to powiększamy o 3 mm), jeżeli mamy tło na całej powierzchni – to powinno być o 6 mm większe od formatu netto...  Dlaczego spady są konieczne – każda maszyna drukarska czy introligatorska ma pewien niewielki zakres błędu pracy – czyli np. cyfrowa maszyna drukująca może mieć przesunięcie lub przekos ok. 0,5 mm na jednej stronie – przy druku dwustronnym niespasowanie druku może mieć już 1 mm.

 4. Proszę zwrócić uwagę aby ważne elementy nie znajdowały się bliżej niż 5 mm od linii cięcia - jest to tzw. margines bezpieczeństwa, dotyczy to również ramek, linie równoległych do linii cięcia...
  Dlaczego margines bezpieczeństwa jest potrzebny – jeżeli na maszynie przesunie nam się o 0,5 mm lub będziemy mieli przekos to ramka która ma 1 mm grubości (od linii cięcia) będzie miała tylko 0,5 mm a po drugiej stronie produktu ramka będzie miała 1,5 mm – taką różnicę będzie widać. Jeżeli ramka będzie w odległości 5 mm od linii cięcia - po obróbce będzie to już niezauważalne. Dlatego też ramki, linie równoległe do linii cięcia umieszczamy w odległości nie mniejszej niż 5 mm od linii cięcia.

 5. Prosimy pamiętać o zadaniu dodatkowego marginesu 9 mm na sprężynkę. Jeżeli wybierzemy opcję sprężynkowania po krótkim lub długim boku – wtedy dodatkowy margines prosimy zadać zawsze na górze projektu kalendarza.

 6. Pliki bitmapowe w rozdzielczości 300 ppi (min. 200 ppi) (inaczej 300 dpi, (200 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
  Dlaczego 300 ppi (ang. pixels per inch) – liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych. Gdyż samo posiadanie pliku 300 dpi nie mówi nam o wielkości grafiki, mając obrazek który ma 300×300 pikseli to będzie on miał 300 dpi jeśli wydrukujemy go w wielkości 1×1 cal (2,54×2,54 cm). Jeśli ten sam obrazek powiększymy do wielkości 2×2 cale (5,08×5,08 cm) to będzie miał już jedynie 150 dpi. Dlatego przy podawaniu wartości w dpi musimy podawać wielkość wydrukowanej grafiki.
  Dlaczego pliki muszą być w CMYKu z profilem FOGRA 39 – gdyż zakres (przestrzeń kolorystyczna) kolorów CMYK jest mniejszy niż RGB więc część kolorów „zmieni ton barwy” po przekonwertowaniu na CMYKa. Dlatego nie przyjmujemy prac w RGB, Pantone lub innych przestrzeni kolorystycznych, gdyż podczas przekonwertowania u nas mogę wyjść inne, niezamierzone w projekcie kolory... Co nie znaczy że jak będzie kolor np. turkusowy w RGB to po zamianie na CMYK wyjdzie różowy - tylko może się okazać że wyszedł bladoniebieski - całkiem inny niż ten który chcieliśmy uzyskać.
  UWAGA: Pamiętajmy o tym że każdy monitor inaczej odzwieciedla barwy - wystarczy obejrzeć w sklepie kilka monitorów stojących obok siebie i wyświetlających to samo.
   
 7. Gdy posiadamy ostateczne pliki do druku – strony kalendarza zapisujemy w jednym pliku, strona po stronie.
   
W przypadku dostarczenia plików przygotowanych niezgodnie z podanymi informacjami zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny i terminu realizacji.

Jeżeli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji prosimy o kontakt: info@cyfrus.pl, tel. 71 792 70 62, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące niejasności związanych z przygotowaniem pliku do druku.