Trwa wczytywanie produktów

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: 71 792 70 62 / info@cyfrus.pl

Wizytówki wielowarstwowe

 
Galeria
Konfiguracja
Format:
Kolorystyka:
Papier:
multiloft (275+270+275 g m2)
Kolor przekładki:
Foliowanie:
Zaokrąglone narożniki:
Przelicz cenę
Termin realizacji:
Cena:
z VAT

Druk wizytówek wielowarstwowych (Multiloft®)

Dla Państwa wygody opisujemy poniżej poszczególne elementy użyte w kalkulatorze druku wizytówek wielowarstwowych (Multiloft®).

Format – wizytówki wielowarstwowe Multiloft® oferujemy w 2 formatach:
 • 90×50 mm;
 • 85×55 mm.
 
Kolorystyka – do wyboru dwie opcje druku:
 • jednostronnie kolorowy (4+0) – oznacza jednostronny zadruk wizytówki wielowarstwowe Multiloft® w pełnym kolorze. Jest to opcja najczęściej wybierana przez zamawiających;
 • dwustronnie kolorowy (4+4) – po obu stronach wizytówki wielowarstwowe Multiloft® można wydrukować grafikę w pełnym kolorze;
 
Papier – do druku wizytówek wielowarstwowych Multiloft® używamy jednego rodzaju zewnętrznych oklein o gramaturze 2×275 g/m2.
 
Kolor przekładki – oferujemy 10 kolorów przekładki:
 • biały;
 • czarny;
 • czerwony;
 • fioletowy;
 • niebieski;
 • pomarańczowy;
 • różowy;
 • turkusowy;
 • zielony;
 • żółty.
Przekładka ma gramaturę 270 g/m2.
 
Foliowanie – oferujemy do wyboru 4 opcje. Polecamy szczególnie do wizytówek z pełnymi aplami w projekcie:
 • nie – wizytówki pozostaną nie zafoliowane;
 • folia matowa;
 • polia połysk;
 • folia soft skin – jest to folia o aksamitnym w dotyku i wyglądzie wykończeniu;
 
Zaokrąglone narożniki – 2 opcje do wyboru:
 • nie;
 • tak – promień zaokrąglenia to 5 mm.
 
Nakład łączny – wykorzystując cechy technologii druku cyfrowego umożliwiamy wydruk wielu wzorów wizytówek wielowarstwowych Multiloft® (przy zachowaniu oczywiście tych samych parametrów – formatu, kolorystyki, koloru przekładki, zaokrąglonych narożników) w jednym łącznym nakładzie. Większy nakład jest jednoznaczny z mniejszą ceną jednostkową za wizytówkę wielowarstwową Multiloft®, inaczej mówiąc mając do wydrukowania 10 wzorów wizytówek wielowarstwowych Multiloft® po 20 sztuk zamawiając w tradycyjny sposób (10×20 szt.) zapłacimy znacznie więcej niż u nas zamawiając 200 wizytówek wielowarstwowych Multiloft® w których zawartych jest 10 wzorów. 
Dlatego tutaj podajemy łączną ilość wszystkich zamawianych wizytówek wielowarstwowych Multiloft® przy zachowaniu tych samych parametrów.
 
Ilość wzorów w podanym nakładzie – podajemy tutaj ilość różnych wzorów tego samego rodzaju wizytówek wielowarstwowych Multiloft®.
 
Jeżeli jednak potrzebujecie Państwo wizytówek wielowarstwowych Multiloft® w innym formacie (lub innej kombinacji, której nie można tutaj wycenić i zamówić) prosimy o kontakt pod numerem tel. +48 71 792 70 62 lub mailem: info@cyfrus.pl. Chętnie wycenimy i wykonamy dla Państwa takie wizytówki wielowarstwowe Multiloft®.

druk wizytówek wielowarstwowych (Multiloft®) – drukarnia internetowa CYFRUS.PL

W SKRÓCIE
 1. plik *.PDF
 2. format netto + spady 3 mm z każdej strony
 3. margines bezpieczeństwa – 5 mm od linii cięcia.
 4. pliki bitmapowe w rozdzielczości 300 ppi (min. 200 ppi, lub inaczej 300 dpi, (200 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
 5. fonty zamienione na krzywe (w przypadku dostarczania plików wektorowych *.eps, *.ai. *.cdr)
 6. kolor – min. 5% wartości z poszczególnych składowych CMYKa
 7. w jednym pliku, strona po stronie

 

 

 1. Pliki do druku wizytówek wielowarstwowych przyjmujemy w postaci pliku *.PDF (jest to format rekomendowany przez naszą drukarnię).
  Akceptowane przez nas inne formaty plików to:
  – bitmapy w formacie *.jpg, *.tiff, *.psd (w przypadku plików *.tiff, *.psd konieczne jest zrastrowanie warstw tekstowych)
  – pliki postscriptowe *.eps, *.ai (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe)
  – pliki CorelDraw - do wersji 14 (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe)

 2. Plik do druku musi mieć zadany FORMAT NETTO powiększony o 3 mm SPADY.
  FORMAT NETTO - to format który otrzymamy po wszelkiej obróbce introligatorskiej czyli format naszego gotowego produktu.
  Formaty dla wizytówek wielowarstwowych:

  format netto format brutto
  85×55 mm
  91×61 mm
  90×50 mm
  96×56 mm

  SPADY – to część pracy która w trakcie obróbki introligatorskiej zostanie w ostateczności obcięta. W formacie spadu powinno zawierać się „przedłużenie” projektu – tzn. jeżeli mamy zdjęcie które dochodzi do linii cięcia – to powinno być ono przedłużone o wartość spadu (np. jeżeli przylega do jednej krawędzi cięcia to powiększamy o 3 mm), jeżeli mamy tło na całej powierzchni – to powinno być o 6 mm większe od formatu netto...  Dlaczego spady są konieczne – każda maszyna drukarska czy introligatorska ma pewien niewielki zakres błędu pracy – czyli np. cyfrowa maszyna drukująca może mieć przesunięcie lub przekos ok. 0,5 mm na jednej stronie – przy druku dwustronnym niespasowanie druku może mieć już 1 mm, przy klejeniu też może wystąpić przesunięcie ok. 0,5 mm.

 3. Proszę zwrócić uwagę aby ważne elementy nie znajdowały się bliżej niż 5 mm od linii cięcia - jest to tzw. margines bezpieczeństwa, dotyczy to również ramek, linie równoległych do linii cięcia...
  Dlaczego margines bezpieczeństwa jest potrzebny – jeżeli na maszynie przesunie nam się o 0,5 mm lub będziemy mieli przekos to ramka która ma 1 mm grubości (od linii cięcia) będzie miała tylko 0,5 mm a po drugiej stronie produktu ramka będzie miała 1,5 mm – taką różnicę będzie widać. Jeżeli ramka będzie w odległości 5 mm od linii cięcia – po obróbce będzie to już niezauważalne. Dlatego też ramki, linie równoległe do linii cięcia umieszczamy w odległości nie mniejszej niż 5 mm od linii cięcia.

 4. Pliki bitmapowe w rozdzielczości 300 ppi (min. 200 ppi) (inaczej 300 dpi, (200 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
  Dlaczego 300 ppi (ang. pixels per inch) – liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych. Gdyż samo posiadanie pliku 300 dpi nie mówi nam o wielkości grafiki, mając obrazek który ma 300×300 pikseli to będzie on miał 300 dpi jeśli wydrukujemy go w wielkości 1×1 cal (2,54×2,54 cm). Jeśli ten sam obrazek powiększymy do wielkości 2×2 cale (5,08×5,08 cm) to będzie miał już jedynie 150 dpi. Dlatego przy podawaniu wartości w dpi musimy podawać wielkość wydrukowanej grafiki.
  Dlaczego pliki muszą być w CMYKu z profilem FOGRA 39 – gdyż zakres (przestrzeń kolorystyczna) kolorów CMYK jest mniejszy niż RGB więc część kolorów „zmieni ton barwy” po przekonwertowaniu na CMYKa. Dlatego nie przyjmujemy prac w RGB, Pantone lub innych przestrzeni kolorystycznych, gdyż podczas przekonwertowania u nas mogę wyjść inne, niezamierzone w projekcie kolory... Co nie znaczy że jak będzie kolor np. turkusowy w RGB to po zamianie na CMYK wyjdzie różowy – tylko może się okazać że wyszedł bladoniebieski - całkiem inny niż ten który chcieliśmy uzyskać.
  UWAGA: Pamiętajmy o tym że każdy monitor inaczej odzwieciedla barwy – wystarczy obejrzeć w sklepie kilka monitorów stojących obok siebie i wyświetlających to samo.

 5. Fonty zamienione na krzywe (w przypadku dostarczania plików wektorowych *.eps, *.ai. *.cdr) – brak zamiany spowoduje brak możliwości wydrukowania - nie posiadamy wszystkich czcionek używanych przez Państwa – a te których nie mamy zostaną podmienione na posiadane przez nas, co spowoduje zmianę projektu...

 6. Ze względu na technologię druku minimalna wartość składowa każdego koloru to 5% – użycie mniejszej wartości w projekcie nie stanowi podstawy do uznania reklamacji.

 7. Gdy posiadamy ostateczne pliki do druku – wszystko zapisujemy w jednym pliku, strona po stronie.
  Jeżeli wizytówki są dwustronne to:
  – jeżeli Rewers (R) jest taki sam na wszystkich wizytówkach to dajemy go na pierwszej stronie pliku przed Awersami (A) – RA1A2A3
  – jeżeli Rewes (R) jest indywidualny to dajemy go po Awersie (A) – A1R1A2R2A3R3 itd.
Nie przyjmujemy plików z ułożonymi wizytówkami wielowarstwowymi np. na formacie A4 czy też A3. Składki wykonujemy sami specjalnie pod proces technologiczny związany z produkcją wizytówek wielowarstwowych.
W przypadku dostarczenia plików przygotowanych niezgodnie z podanymi informacjami zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny i terminu realizacji.

Jeżeli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji prosimy o kontakt: info@cyfrus.pl, tel. 71 792 70 62, chętnie odpowiemy  na wszelkie pytania dotyczące niejasności związanych z przygotowaniem pliku do druku.