Trwa wczytywanie produktów

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: 71 792 70 62 / info@cyfrus.pl

Teczki ofertowe

 
Galeria
Konfiguracja
Format:
Kolorystyka:
Papier:
kreda matowa 350 g m2
Foliowanie:
Lakier UV miejscowy:
nie
Gumka:
nie
Nakład:
Termin realizacji:
Cena:
z VAT

Teczki ofertowe

Dla Państwa wygody opisujemy poniżej poszczególne elementy użyte w kalkulatorze teczek ofertowych.

Format – trzy rodzaje teczek ofertowych:
– 217×302 mm – oferujemy dwa typy standardowych teczek z wąskim skrzydełkiem: z jednym bigiem oraz dwoma bigami;
– 220×305 mm – teczka z szerokim skrzydełkiem.

Kolorystyka – do wyboru dwie opcji druku:
– jednostronnie kolorowy (4+0) – oznacza jednostronny druk w pełnym kolorze;
– dwustronnie kolorowy (4+4) – na stronie zewnętrznej i wewnętrznej teczki ofertowej możemy umieścić różniącą się grafikę w pełnym kolorze.
 
Papier – nasze teczki drukujemy na kredzie matowej o gramaturze 350 g m2.
 
Foliowanie – wybór z trzech opcji:
– nie – teczka ofertowa nie będzie zafoliowana, zostanie zabezpieczona tylko bezbarwnym, wodnym lakierem;
– folia matowa – teczka zostanie jednostronnie zafoliowana (z możliwością uszlachetnienia teczki lakierem UV miejscowym);
– folia połysk – teczka zostanie jednostronnie zafoliowana.
 
Lakier UV miejscowy – wybór z dwóch opcji:
– nie – teczka ofertowa nie zostanie uszlachetniona lakierem UV miejscowym;
– jednostronnie – zamówione teczki uszlachetnimy jednostronnie lakierem UV miejscowym. Koniecznym warunkiem jest dostarcznie maski lakieru UV w pliku teczki ofertowej.
 
Nakład – tutaj podajemy ilość teczek jaką potrzebujemy zamówić. Minimalny, opłacalny nakład to 100 sztuk teczki ofertowej.
 
Jeżeli jednak potrzebujecie Państwo teczek ofertowych w niestandardowej kombinacji (której tutaj nie można wycenić i zamówić) prosimy o kontakt pod numerem tel. +48 71 792 70 62 lub mailem: info@cyfrus.pl. Chętnie wycenimy i wykonamy dla Państwa takie teczki ofertowe.

teczki ofertowe – drukarnia internetowa CYFRUS.PL

Teczki_standard_1big.pdf

MAKIETY TECZEK DO POBRANIA
(prosimy pamiętać o usunięciu makiety z Państwa projektu przed wysłaniem pliku do druku):
 W SKRÓCIE
 1. plik *.PDF
 2. format netto + spady 3 mm z każdej strony
 3. margines bezpieczeństwa – 5 mm od linii cięcia.
 4. pliki bitmapowe w rozdzielczości 300 ppi (min. 200 ppi, lub inaczej 300 dpi, (200 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
 5. fonty zamienione na krzywe (w przypadku dostarczania plików wektorowych *.eps, *.ai. *.cdr)
 6. kolor – min. 5% wartości z poszczególnych składowych CMYKa
 7. lakier UV – tylko 100%K
 8. w jednym pliku, strona po stronie

 

 

 1. Pliki do druku teczek ofertowych przyjmujemy w postaci pliku *.PDF (jest to format rekomendowany przez naszą drukarnię).
  Akceptowane przez nas inne formaty plików to:
  – bitmapy w formacie *.jpg, *.tiff, *.psd (w przypadku plików *.tiff, *.psd konieczne jest zrastrowanie warstw tekstowych)
  – pliki postscriptowe *.eps, *.ai (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe)
  – pliki CorelDraw - do wersji 14 (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe)

 2. Plik do druku musi mieć zadany FORMAT NETTO powiększony o 3 mm SPADY.
  FORMAT NETTO - to format który otrzymamy po wszelkiej obróbce introligatorskiej czyli format naszego gotowego produktu.
  SPADY – to część pracy która w trakcie obróbki introligatorskiej zostanie w ostateczności obcięta. W formacie spadu powinno zawierać się „przedłużenie” projektu – tzn. jeżeli mamy zdjęcie które dochodzi do linii cięcia – to powinno być ono przedłużone o wartość spadu (np. jeżeli przylega do jednej krawędzi cięcia to powiększamy o 3 mm), jeżeli mamy tło na całej powierzchni – to powinno być o 6 mm większe od formatu netto...  Dlaczego spady są konieczne – każda maszyna drukarska czy introligatorska ma pewien niewielki zakres błędu pracy – czyli np. cyfrowa maszyna drukująca może mieć przesunięcie lub przekos ok. 0,5 mm na jednej stronie – przy druku dwustronnym niespasowanie druku może mieć już 1 mm, przy klejeniu też może wystąpić przesunięcie ok. 0,5 mm.

 3. Proszę zwrócić uwagę aby ważne elementy nie znajdowały się bliżej niż 5 mm od linii cięcia - jest to tzw. margines bezpieczeństwa, dotyczy to również ramek, linie równoległych do linii cięcia...
  Dlaczego margines bezpieczeństwa jest potrzebny – jeżeli na maszynie przesunie nam się o 0,5 mm lub będziemy mieli przekos to ramka która ma 1 mm grubości (od linii cięcia) będzie miała tylko 0,5 mm a po drugiej stronie produktu ramka będzie miała 1,5 mm – taką różnicę będzie widać. Jeżeli ramka będzie w odległości 5 mm od linii cięcia – po obróbce będzie to już niezauważalne. Dlatego też ramki, linie równoległe do linii cięcia umieszczamy w odległości nie mniejszej niż 5 mm od linii cięcia.

 4. Pliki bitmapowe w rozdzielczości 300 ppi (min. 200 ppi) (inaczej 300 dpi, (200 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
  Dlaczego 300 ppi (ang. pixels per inch) – liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych. Gdyż samo posiadanie pliku 300 dpi nie mówi nam o wielkości grafiki, mając obrazek który ma 300×300 pikseli to będzie on miał 300 dpi jeśli wydrukujemy go w wielkości 1×1 cal (2,54×2,54 cm). Jeśli ten sam obrazek powiększymy do wielkości 2×2 cale (5,08×5,08 cm) to będzie miał już jedynie 150 dpi. Dlatego przy podawaniu wartości w dpi musimy podawać wielkość wydrukowanej grafiki.
  Dlaczego pliki muszą być w CMYKu z profilem FOGRA 39 – gdyż zakres (przestrzeń kolorystyczna) kolorów CMYK jest mniejszy niż RGB więc część kolorów „zmieni ton barwy” po przekonwertowaniu na CMYKa. Dlatego nie przyjmujemy prac w RGB, Pantone lub innych przestrzeni kolorystycznych, gdyż podczas przekonwertowania u nas mogę wyjść inne, niezamierzone w projekcie kolory... Co nie znaczy że jak będzie kolor np. turkusowy w RGB to po zamianie na CMYK wyjdzie różowy – tylko może się okazać że wyszedł bladoniebieski - całkiem inny niż ten który chcieliśmy uzyskać.
  UWAGA: Pamiętajmy o tym że każdy monitor inaczej odzwieciedla barwy – wystarczy obejrzeć w sklepie kilka monitorów stojących obok siebie i wyświetlających to samo.

 5. Fonty zamienione na krzywe (w przypadku dostarczania plików wektorowych *.eps, *.ai. *.cdr) – brak zamiany spowoduje brak możliwości wydrukowania - nie posiadamy wszystkich czcionek używanych przez Państwa – a te których nie mamy zostaną podmienione na posiadane przez nas, co spowoduje zmianę projektu...

 6. Lakier UV – maskę do lakieru UV przygotowujemy w osobnym pliku jako 100% K. 

 7. Ze względu na technologię druku minimalna wartość składowa każdego koloru to 3%

 8. Gdy posiadamy ostateczne pliki do druku
  – jeżeli teczka bez lakieru UV miejscowego – plik z jedną stroną (teczka 4+0), lub plik z dwoma stronami – w przypadku teczki dwustronnie kolorowej 4+4.
  – jeżeli teczka z lakierem UV miejscowym – plik z projektem analogicznie jak przy teczkach bez lakieru oraz dodatkowy (osobno) plik z maską do lakieru UV miejscowego. 
Nie przyjmujemy plików z ułożonymi teczkami na innym formacie. Składki wykonujemy sami specjalnie pod proces technologiczny związany z produkcją teczek ofertowych.
W przypadku dostarczenia plików przygotowanych niezgodnie z podanymi informacjami zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny i terminu realizacji.

Jeżeli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji prosimy o kontakt: info@cyfrus.pl, tel. 71 792 70 62, chętnie odpowiemy  na wszelkie pytania dotyczące niejasności związanych z przygotowaniem pliku do druku.