Trwa wczytywanie produktów

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: 71 792 70 62 / info@cyfrus.pl

Zdjęcia wielkoformatowe

 
Galeria
Konfiguracja
Jakość druku:
Podłoże:
Laminat ochronny:
Grubość płyty:
nie dotyczy
Przelicz cenę
Termin realizacji:
Cena:
z VAT

Druk zdjęć wielkoformatowych

Dla Państwa wygody opisujemy poniżej poszczególne elementy użyte w kalkulatorze druku zdjęć wielkoformatowych.

Jakość druku – oferujemy dwie opcje:
– standard (druk 720×720 dpi w 8 pasach, jakość ta sprawdza się do wydruków na folii samoprzylepnej i papierze plakatowym 200 g m2);
– foto (druk 1440×720 dpi w 10 pasach, przeznaczona do druku na papierze fotograficznym 260 g m2).
 
Podłoże – do wyboru cztery opcje:
– folia samoprzylepna błyszcząca – przeznaczona do zdjęć które będą wyklejone np. na płytach PCV (opcja);
– folia samoprzylepna matowa – inna opcja wykończenia wyklejanych zdjęć;
– papier fotograficzny 260 g m2 – najwyższa jakość, przeznaczony do zdjęć wystawowych oraz takich które nie będą umieszczone w antyramach;
– papier plakatowy 200 g m2 – przeznaczony szczególnie do zdjęć które będą zamieszczone w antyramach;
 
Laminat ochronny – głównym zadaniem laminatu jest zabezpieczenie wydruku przed działaniem promieni UV, chroni on także wydruk przed uszkodzeniami podczas np. mycia detergentami.
Nasza drukarnia oferuje trzy opcje do wyboru: nie, laminat matowy lub błyszczący:
– nie – wydruk zdjęcia bez laminatu ochronnego;
– laminat błyszczący – wydrukowane zdjęcie zabezpieczymy laminatem błyszczącym;
– laminat matowy – wydrukowane zdjęcie zabezpieczymy laminatem matowym.
 
Grubość PCV – mamy cztery opcje, grubość płyty możemy wybrać w przypadku wyboru tylko folii samoprzylepnej:
– nie dotyczy
– 3 mm;
– 5 mm;
– 10 mm.
Orientacyjna waga 1 m2 płyty PCV wraz z folią: 3 mm – 1,8 kg; 5 mm – 2,9 kg; 10 mm – 5,7 kg
 
Wymiar krótszego boku (mm); Wymiar dłuższego boku (mm) – wpisujemy tutaj wartości wymiarów potrzebnej tablicy. Maksymalny format zdjęcia wielkoformatowego to 1,3×3 m. Wynika to z szerokości materiału na którym drukujemy.
 
Nakład – tutaj podajemy ilość zdjęć wielkoformatowych jaką chcemy zamówić. Zdjęcia wielkoformatowe drukujemy już od 1 sztuki.
 
W przypadku gdy potrzebujecie Państwo zdjęcia wielkoformatowego w kombinacji której nie można za pomocą kalkulatora wycenić i zamówić prosimy o kontakt pod numerem tel. 71 792 70 62 lub mailem: info@cyfrus.pl. Chętnie wycenimy i wykonamy dla Państwa taki wydruk.

druk zdjęć wielkoformatowych – drukarnia internetowa CYFRUS.PL

W SKRÓCIE
 1. plik *.TIFF z kompresją LZW
 2. format netto + spady 3 mm z każdej strony
 3. margines bezpieczeństwa – 5 mm od linii cięcia
 4. pliki bitmapowe w rozdzielczości 150 ppi (min. 72 ppi, lub inaczej 150 dpi, (72 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
 5. kolor – min. 5% wartości z poszczególnych składowych CMYKa

 

 

 1. Pliki do druku zdjęć wielkoformatowych przyjmujemy w postaci pliku *.TIFF z bezstratną kompresją LZW (jest to format rekomendowany przez naszą drukarnię do druku wielkoformatowego, konieczne jest zrastrowanie warstw tekstowych).
  Akceptowane przez nas inne formaty plików to:
  – pliki *.pdf;
  – bitmapy w formacie *.jpg, *.psd (w przypadku plików *.psd konieczne jest zrastrowanie warstw tekstowych);
  – pliki postscriptowe *.eps, *.ai (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe);
  – pliki CorelDraw – do wersji 14 (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe).

 2. Plik do druku musi mieć zadany FORMAT NETTO powiększony o 3 mm SPADY.
  FORMAT NETTO – to format który otrzymamy po wszelkiej obróbce introligatorskiej czyli format naszego gotowego produktu.
  Formaty dla zdjęć wielkoformatowych:
  format netto format brutto
  x×y mm (format własny) (x+6)×(y+6) mm

  SPADY – to część pracy która w trakcie obróbki introligatorskiej zostanie w ostateczności obcięta. W formacie spadu powinno zawierać się „przedłużenie” projektu – tzn. jeżeli mamy zdjęcie które dochodzi do linii cięcia – to powinno być ono przedłużone o wartość spadu (np. jeżeli przylega do jednej krawędzi cięcia to powiększamy o 3 mm), jeżeli mamy tło na całej powierzchni – to powinno być o 6 mm większe od formatu netto...  Dlaczego spady są konieczne – każda maszyna drukarska ma pewien niewielki zakres błędu pracy – czyli np. wielkoformatowa maszyna drukująca może mieć przesunięcie lub przekos ok. 1 mm na zadanym do druku formacie (nie jest to identyczne z zadanym formatem pliku – do druku wysyłamy po kilka, kilkanaście użytków na raz).

 3. Proszę zwrócić uwagę aby ważne elementy nie znajdowały się bliżej niż 5 mm od linii cięcia – jest to tzw. margines bezpieczeństwa, dotyczy to również ramek, linie równoległych do linii cięcia...
  Dlaczego margines bezpieczeństwa jest potrzebny – jeżeli na maszynie przesunie nam się o 0,5 mm lub będziemy mieli przekos to ramka która ma 1 mm grubości (od linii cięcia) będzie miała tylko 0,5 mm a po drugiej stronie produktu ramka będzie miała 1,5 mm – taką różnicę będzie widać. Jeżeli ramka będzie w odległości 5 mm od linii cięcia – po obróbce będzie to już niezauważalne. Dlatego też ramki, linie równoległe do linii cięcia umieszczamy w odległości nie mniejszej niż 5 mm od linii cięcia.

 4. Pliki bitmapowe w rozdzielczości 150 ppi (min. 72 ppi) (inaczej 150 dpi, (72 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
  Dlaczego 150 ppi (ang. pixels per inch) – liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych. Gdyż samo posiadanie pliku 150 dpi nie mówi nam o wielkości grafiki, mając obrazek który ma 150×150 pikseli to będzie on miał 150 dpi jeśli wydrukujemy go w wielkości 1×1 cal (2,54×2,54 cm). Jeśli ten sam obrazek powiększymy do wielkości 2×2 cale (5,08×5,08 cm) to będzie miał już jedynie 75 dpi. Dlatego przy podawaniu wartości w dpi musimy podawać wielkość wydrukowanej grafiki.
  Dlaczego pliki muszą być w CMYKu z profilem FOGRA 39 – gdyż zakres (przestrzeń kolorystyczna) kolorów CMYK jest mniejszy niż RGB więc część kolorów „zmieni ton barwy” po przekonwertowaniu na CMYKa. Dlatego nie przyjmujemy prac w RGB, Pantone lub innych przestrzeni kolorystycznych, gdyż podczas przekonwertowania u nas mogę wyjść inne, niezamierzone w projekcie kolory... Co nie znaczy że jak będzie kolor np. turkusowy w RGB to po zamianie na CMYK wyjdzie różowy – tylko może się okazać że wyszedł bladoniebieski – całkiem inny niż ten który chcieliśmy uzyskać.
  UWAGA: Pamiętajmy o tym że każdy monitor inaczej odzwieciedla barwy – wystarczy obejrzeć w sklepie kilka monitorów stojących obok siebie i wyświetlających to samo.
   
 5. Ze względu na technologię druku minimalna wartość składowa każdego koloru to 5% – użycie mniejszej wartości w projekcie nie stanowi podstawy do uznania reklamacji.

 6. Gdy posiadamy ostateczne pliki do druku – wszystkie prace zapisujemy osobno w plikach.
W przypadku dostarczenia plików przygotowanych niezgodnie z podanymi informacjami zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny i terminu realizacji.

Jeżeli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji prosimy o kontakt: info@cyfrus.pl, tel. 71 792 70 62, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące niejasności związanych z przygotowaniem pliku do druku.