FAQ
Oznaczenie to określa jaki będzie nadruk na gotowym produkcie, np.
1+0 – określa nadruk jednostronny kolorem czarnym;
1+1 – określa nadruk dwustronny kolorem czarnym;
4+0 – określa nadruk jednostronny w pełnym kolorze;
4+1 – określa nadruk dwustronny, jedna strona zadrukowana w pełnym kolorze, druga zaś strona zadrukowana jest w kolorze czarnym
4+4 – określa zadruk dwustronny w pełnym kolorze.
W przypadku naszych maszyn cyfrowych (Canon, Xerox i Roland) – 1 oznacza druk czarnym kolorem, zaś 4 oznacza druk CMYK...
Minimalny nakład jaki można zamówić w naszej drukarni to 1 sztuka gotowego produktu (przy wizytówkach 40 sztuk lub 20 sztuk przy wizytówkach wielowarstwowych)...
Gramatura papieru określa masę 1 m2 papieru w gramach – np. wyrażenie – papier 300 g m2 – oznacza że 1 m2 tego papieru waży 300 g...
Oznacza to, że do uzyskania całego zakresu barw (tzw. druk pełnokolorowy) używamy tonerów i tuszy w podstawowych kolorach drukarskich CMYK. Barwy które widzimy na wydruku, powstają poprzez odpowiednie nakładanie kolorów CMYK zrastrowanego obrazu (raster – jednokolorowy obraz składający się z różnej wielkości kropek).
Niestety z mieszania tych barw nie można uzyskać kolorów metalicznych, fluorescencyjnych czy też kolorów z zakresu palety Pantone...
Spady – obszar pracy który ze względów technologicznych zostanie obcięty.
Paser – znak graficzny służący do pasowania kolorów druku czy też pasowania stron przy druku dwustronnym.
Linia cięcia – cienka linia pokazująca miejsce w którym praca ma być przycięta.
Cena nie zależy od ilości zadanych w pracy kolorów, oprócz prac przygotowanych i drukowanych (np. książki, instrukcje) tylko w kolorze czarnym...
Oczywiście możemy dostarczyć Państwu wydruki, na terenie Wrocławia koszt takiej usługi ustalany jest indywidualnie w zależności od odległości i wagi zamówienia, transport na terenie Polski to koszt 20 zł netto za każde 30 kg przesyłki (kurier DPD). W przypadku prac wielkogabarytowych (np. tablice PCV) oferujemy Państwu możliwość dostarczenia naszym transportem na wcześniej ustalonych warunkach...
Przy druku wielkoformatowym jedynymi rodzajami podłoża fakturowanego (ze strukturą) na którym drukujemy to papier do fototapet oraz canvas. Przy druku arkuszowym ze względów technologicznych nie ma takiej możliwości.
Niestety nie, nasze maszyny nie mają możliwości druku w kolorach Pantone (istnieje jednakże możliwość symulacji tych kolorów podczas druku). Druk odbywa się wyłącznie tonerami i tuszami w kolorach CMYK...
Niestety nie ma takiej możliwości. Posiadamy dużą ilość różnego rodzaju mediów do druku arkuszowego (także ozdobnych) jak i mediów do druku wielkoformatowego przeznaczonych do naszych maszyn.
Tak, oczywiście. W drukarni Cyfrus.pl można płacić kartami płatniczymi.
Oczywiście, w naszej drukarni można zawsze płacić przelewem (lub e-przelewem za pośrednictwem PayU) przed odbiorem lub gotówką. Istnieje także możliwość uzyskania płatności z odroczonym terminem - po spełnieniu określonych przez nas warunków - pierwsze 3 prace płatność przelewem (gotówką) przed odbiorem, dostarczenie aktualnych dokumentów założycielskich firmy - NIP, KRS, Regon ewentualnie Wpis do ewidencji działalności gospodarczej...
Kolory te różnią się z kilku powodów:
1. monitor wyświetla kolory w przestrzeni barwnej RGB (red, green, blue, wartości kolorystyczne R=0, G=0, B=0 dają kolor czarny, zaś R=255, G=255, B=255 dają kolor biały, mieszanie kolorów addytywne), zaś każdy wydruk powstaje z mieszania kolorów w przestrzeni barwnej CMYK (cyan, magenta, yellow, key (czarny), wartości kolorystyczne C=0, M=0, Y=0, K=0 dają kolor biały, a C=100, M=100, Y=100, K=100 dają kolor czarny, mieszanie kolorów subtraktywne). Przestrzenie barwne RGB i CMYK nie pokrywają się w 100%.
2. Każdy monitor inaczej wyświetla barwy (wystarczy zobaczyć w sklepie kilka działających obok siebie monitorów), tylko wysokiej klasy monitory do prac DTP mogą w miarę wiernie symulować kolory CMYK (jeżeli są systematycznie kalibrowane) oczywiście jeżeli świadomie stosujemy na nich profile ICC.
3. Różną się też farby drukarskie (np. nasyceniem) pochodzące od różnych producentów - tak samo tusze i tonery.
4. Na wydrukowany kolor duże znaczenie ma podłoże - np. papier niepowlekany, powlekany, nie mówiąc już o oświetleniu (światło sztuczne czy dzienne, dzień pochmurny czy słoneczny) w którym oglądamy wydrukowaną publikację porównując ją z wyświetlaną na monitorze tą samą pracą.
Nasza drukarnia mieści się na trzecim piętrze budynku przy ul. Kościuszki 29, klatka schodowa D, lokal 10.
Pieszo: idąc od placu Kościuszki w stronę Pałacyku po przejściu ok. 50 m po prawej stronie znajduje się bladobordowy budynek Focus Plaza wraz z bramą wejściową. Po przejściu przez bramę wchodzimy na dziedziniec. Stamtąd kierujemy się na wprost w stronę szarego budynku gdzie po prawej stronie znajduje się klatka schodowa D.
Samochodem: jadąc od strony placu Kościuszki w stronę ulicy Kołłątaja po przejechaniu 50 m po prawej stronie jest brama wjazdowa budynku Focus Plaza (jest to druga brama wjazdowa od placu Kościuszki). Na dziedzińcu znajduje się parking. Drukarnia mieści się w szarym budynku – klatka schodowa D.
Najważniejsze zasady przy eksportowaniu PDFów wielostronicowych:
1. nie przyjmujemy PDFów wyeksportowanych jako PDFy rozkładówkowe. Każda strona publikacji musi być na osobnej stronie w pdfie. W przypadku dostarczenia takiego PDFa zostanie doliczony dodatkowy koszt przystosowania publikacji do druku.
2. cała publikacja w jednym pliku, wakaty (puste strony) również muszą się znaleźć w tej publikacji, strony okładki mogą być w innym pliku.
3. eksportujemy pdf
– jeżeli pracujemy w przestrzeni CMYK - stosujemy PDF/X-1a
– jeżeli pracujemy w przestrzeni CMYK i stosujemy profile ICC - stosujemy Druk o wysokiej jakości
– jeżeli pracujemy w przestrzeni CMYK + RGB - wtedy stosujemy PDF/X-3 4. publikacja musi mieć zadane spady po 3 mm ze wszystkich stron (nawet spad wewnętrzny).
Aby przesłać pliki na nasz serwer FTP należy:
kliknąć na link: ftp.cyfrus.pl
Nazwa użytkownika: cyfrus
Hasło: druk
Po połączeniu się z ftp prosimy o założenie katalogu i wgranie tam plików. Następnie prosimy wysłać e-mail na konto info@cyfrus.pl z treścią zamówienia.
Aby przesłać pliki większe niż 10MB (niestety nie ma możliwości wysłania większych plików niż 10MB poprzez pocztę mailową) należy:
kliknąć na link: ftp.cyfrus.pl
Nazwa użytkownika: cyfrus
Hasło: druk
Po połączeniu się z ftp prosimy o założenie katalogu i wgranie tam plików. Następnie prosimy wysłać e-mail na konto info@cyfrus.pl z treścią zamówienia.
Prace do druku cyfrowego przyjmujemy w postaci plików PDF. Można je także dostarczać w innych formatach, jednak w takiej sytuacji należy się liczyć z koniecznością przygotowania pracy do druku i związanymi z tym dodatkowymi kosztami. Akceptowane przez nas formaty to:
- bitmapy w formacie *.jpg, *.tiff, *.psd (w przypadku plików *.tiff, *.psd konieczne jest zrasteryzowanie warstw tekstowych)
- pliki postscriptowe *.eps (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe)
- pliki CorelDraw - do wersji 14 (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe)
Wszystkie prace wymagające późniejszego docięcia powinny być przygotowane na formacie netto z 3 mm spadem (grafika powinna znajdować się też na spadzie), bez zaznaczonych linii cięcia (np. format 210x297 mm (A4) powinien mieć zadany w pliku format 216x303 mm).
Maksymalny format papieru z jakiego możemy drukować to 450x320 mm, zaś maksymalny format zadruku to 445x315 mm (na tym formacie muszą się znaleźć spady i linie cięcia).
Przygotowanie plików z Worda, Excela i OpenOffice'a:
Teoretycznie możliwy jest również wydruk z edytorów tekstów i arkuszy kalkulacyjnych. W tym wypadku warunkiem koniecznym jest użycie w publikacji jedynie czcionek standardowo dostarczanych z systemem Windows XP. Jednakże w większości wypadków druk z takiego pliku wiąże się z koniecznością przeformatowania czy przeskładania tekstu, a co za tym idzie - z dodatkowymi kosztami.
Pliki takie proponujemy przygotować w następujący sposób: Pobrać i zainstalować sterownik drukarki umożliwiający druk do PDF-a, PDFCreatora. Wydrukować dokument bezpośrednio z edytora czy arkusza kalkulacyjnego do pliku PDF przy pomocy sterownika PDFCreator, zaznaczając opcję zamiany czcionek na krzywe. Dokładnie prosimy sprawdzić tak przygotowany plik w Acrobacie.
Personalizacja wydruków:
W wypadku prac wymagających personalizacji wydruków prosimy o dostarczenie plików otwartych wraz z listą zmiennych tekstowych przygotowanych w arkuszu kalkulacyjnym bądź w pliku *.txt – zmienne tekstowe muszą już być odmienione w takiej formie, w jakiej będą umieszczone na wydruku) - np. (zapraszamy na ślub) Piotra Sieradzkiego a nie Piotr Sieradzki).
Prace do druku wielkoformatowego przyjmujemy w postaci spłaszczonego pliku TIFF z kompresją LZW. Można je także dostarczać w innych formatach, jednak w takiej sytuacji należy się liczyć z koniecznością przygotowania pracy do druku i związanymi z tym dodatkowymi kosztami.
Akceptowane przez nas formaty to:
- bitmapy w formacie *.jpg, *.psd (w przypadku plików *.psd konieczne jest zrasteryzowanie warstw tekstowych)
- pliki wektorowe *.pdf
- pliki postscriptowe *.eps (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe)
- pliki CorelDraw - do wersji 14 (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe) Należy tylko pamiętać aby w plikach wektorowych wszystkie bitmapy były zagnieżdżone w CMYKu. W przypadku plików bitmapowych, najlepszą jakość uzyskamy drukując pliki przygotowane w formacie TIFF. Bez utraty jakości może on zostać skompresowany metodą LZW. W przypadku zapisu do formatu JPG uzyskamy mniejsze pliki, ale musimy się liczyć z utratą jakości.
Rozdzielczość plików (bitmap)
Przyjęło się, że standardowo zdjęcia przygotowuje się w rozdzielczości 300 dpi.
Zobacz też https://www.signs.pl/article.php?sid=1088
Przy przygotowaniu materiałów do druku musimy pamiętać o maksymalnej wielkości wydruku, jaki jesteśmy uzyskać z naszego zdjęcia bez utraty jakości.
Wraz ze wzrostem odległości z jakiej wydruk będzie oglądany możemy stosować odpowiednio niższe rozdzielczości.
Kolory i profile ICC
Wszystkie dostarczane do nas prace, powinny być dostarczane w przestrzeni kolorystycznej CMYK. Jeśli przyszły wydruk zawiera bitmapy w przestrzeni RGB, korekty dotyczące jego obróbki najlepiej nanieść w przestrzeni RGB, a dopiero na końcu pracy z plikiem zamienić go na CMYK. Po zamianie na CMYK, kolorystyka pracy ulegnie lekkiemu przygaszeniu, z powodu konwersji z większej przestrzeni barwnej RGB do mniejszej CMYK, w której pracują wszystkie nasze urządzenia drukujące.
Aby uzyskać „nasycony” kolor czarny należy:
– przy druku arkuszowym – nadać wartości C=0, M=0, Y=0, K=100 (zadanie wartości innych niż podane nie stanowi podstawy do uznania reklamacji). Ze względów technologicznych (wykończenie olejowe wydruku) zadanie innych (większych) wartości do uzyskania koloru czarnego (np. C=50, M=50, Y=50, K=100) może spowodować pojawienie się pasów na wydruku.
– przy druku wielkoformatowym – nadać wartości C=40, M=30, Y=20, K=100.
Standardowy czas realizacji dla większości produktów w naszej drukarni to 24 godziny od chwili dostarczenia prawidłowych plików lub od zatwierdzenia projektu do druku. Jednakże właściwy czas jest dokładnie określony w chwili składania zamówienia, może on być różny w zależności od nakładu czy też kolejki zleceń na daną maszynę drukarską.
Ulotki najczęściej drukujemy na papierze o gramaturze od 130 g/m2 do 200 g/m2, plakaty na papierach prezentacyjnych 130 g/m2 lub 200 g/m2. Oczywiście wszystko to zależy od potrzeb klienta. Zawsze też istnieje możliwość wykonania wydruku próbnego.
Niestety nie, nasze maszyny nie mają możliwości druku w kolorach dodatkowych (takich jak srebrny, złoty czy też Pantone). Druk odbywa się wyłącznie tonerami i tuszami w kolorach CMYK.
Dedykowany do druku cyfrowego, najwyższej jakości obustronnie powlekany, bezdrzewny papier o wykończeniu półmatowym lub błyszczącym. Posiada powierzchnię o równomiernej gładkości, a wysoki poziom nieprzezroczystości zapewnia doskonałe właściwości zadruku. Dedykowany jest do wydruku dokumentów zawierających zdjęcia, ilustracje, albumy, reklamy, które wymagają wysokiej jakości kolorów. Posiada certyfikat FSC® mix credit.
• kreda matowa 130 g/m2
• kreda matowa 170 g/m2
• kreda matowa 200 g/m2
• kreda matowa 250 g/m2
• kreda matowa 300 g/m2
• kreda matowa 350 g/m2
• kreda matowa 400 g/m2
Gramatura (g/m²) | ISO 536 | 135 | 150 | 170 | 200 | 250 | 300 | 350 | 400 |
Białość (%) | CIE | 126 | 126 | 126 | 126 | 126 | 126 | 126 | 126 |
Nieprzezroczystość (%) | ISO 2471 | 95.5 | 97 | 99 | 99 | 99.5 | 99.8 | 99.9 | 100 |
Wilgotność względna (%) | TAPPI 502 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
pH | ISO 6588 | >7 | >7 | >7 | >7 | >7 | >7 | >7 | >7 |
Spulchnienie (cm³/g) | ISO 534 | 0.90 | 0.90 | 0.96 | 0.96 | 0.96 | 1.00 | 1.03 | 1.02 |
Jasność (%) | ISO 2470-2 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 |
Grubość (µm) | 138 | 153 | 173 | 204 | 255 | 306 | 357 | 408 | |
Połysk (%) | ISO 8254-1 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 55 | 53 | 32 |
Możliwe wykończenie i obróbka:
- foliowanie na gorąco
- tłoczenie
- lakierowanie
- laminowanie
- dziurkowanie
- wykrawanie
- cięcie
- bigowanie (od 150g)
- składanie
- bindowanie
- szycie
Zastosowanie:
Dokumenty reklamowe, okładki, direct mailing, czasopisma, dokumenty businesowe, zdjęcia, ilustracje, albumy, reklamy, broszury, ulotki, wizytówki.
Dedykowany do druku cyfrowego, najwyższej jakości obustronnie powlekany, bezdrzewny papier o wykończeniu półmatowym lub błyszczącym. Posiada powierzchnię o równomiernej gładkości, a wysoki poziom nieprzezroczystości zapewnia doskonałe właściwości zadruku. Dedykowany jest do wydruku dokumentów zawierających zdjęcia, ilustracje, albumy, reklamy, które wymagają wysokiej jakości kolorów. Posiada certyfikat FSC® mix credit.
Gramatura (g/m²) | ISO 536 | 135 | 150 | 170 | 200 | 250 | 300 | 350 | 400 |
Białość (%) | CIE | 126 | 126 | 126 | 126 | 126 | 126 | 126 | 126 |
Nieprzezroczystość (%) | ISO 2471 | 95 | 97 | 97 | 98.7 | 99 | 99.8 | 99.8 | 100 |
Wilgotność względna (%) | TAPPI 502 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
pH | ISO 6588 | >7 | >7 | >7 | >7 | >7 | >7 | >7 | >7 |
Spulchnienie (cm³/g) | ISO 534 | 0.80 | 0.80 | 0.83 | 0.83 | 0.83 | 0.85 | 0.82 | 0.82 |
Jasność (%) | ISO 2470-2 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 |
Grubość (µm) | 122 | 123 | 138 | 162 | 203 | 243 | 284 | 324 | |
Połysk (%) | ISO 8254-1 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 78 | 73 |
Wykończenie i obróbka: - foliowanie na gorąco - tłoczenie - lakierowanie - laminowanie - dziurkowanie - wykrawanie - cięcie - bigowanie (od 150g) - składanie - bindowanie - szycie
Zastosowanie
Dokumenty reklamowe, okładki, direct mailing, czasopisma, dokumenty businesowe, zdjęcia, ilustracje, albumy, reklamy, broszury, ulotki, wizytówki.
To najwyższej jakości, satynowany, niepowlekany, bezdrzewny papier klasy premium o wysokiej białości oraz nieprzezroczystości. Papier satynowany jest postrzegany jako bardziej elegancki od papierów typu kreda, zwłaszcza do druku książek, broszur, ulotek czy też raportów rocznych ze względu na swoją biel oraz satynowe (matowe) wykończenie.
Zawiera włókna eukaliptusa, podnoszące sztywność papieru. Wyjątkowo gładka powierzchnia pozwala uzyskać wydruki w pełnej gamie kolorystycznej, podkreśla ich jakość i intensywność. Wysoka nieprzejrzystość gwarantuje możliwość zadruku obustronnego nawet przy niskich gramaturach.
Papier posiada certyfikat FSC®
Gramatura (g/m²) | Format | Jasność UV (%) | Nieprzezroczystość (%) | Grubość (µm) | Białość CIE (%) | Gładkość Bekk (sek) |
90 | A4, A3, SRA3 | 110 | 94 | 98 | 161 | 105 |
100 | A4, A3, SRA3 | 110 | 95 | 106 | 161 | 105 |
120 | A4, A3, SRA3 | 110 | 96,5 | 126 | 161 | 105 |
160 | A4, A3, SRA3 | 110 | 98,5 | 166 | 161 | 105 |
200 | A4, A3, SRA3 | 110 | 99 | 200 | 161 | 105 |
220 | A4 | 110 | 99 | 220 | 161 | 105 |
250 | A4, A3, SRA3 | 110 | 99 | 245 | 161 | 105 |
280 | A4 | 110 | 99 | 275 | 161 | 110 |
300 | A4, A3, SRA3 | 110 | 99,5 | 305 | 161 | 70 |
350 | SRA3 | 110 | 99,5 | 350 | 161 | 70 |
400 | SRA3 | 110 | 100 | 415 | 161 | 70 |
Możliwe wykończenie i obróbka:
- lakierowanie
- perforowanie
- sztancowanie
- wycinanie
- laminowanie
- dziurkowanie
- tłoczenie
Zastosowanie:
Papier firmowy, zaproszenia, karty wizytowe, dokumenty, prezentacje, plakaty, raporty, ulotki, broszury, kalendarze, fotoksiążki, menu, książki, magazyny, czasopisma.
Stylowy, niepowlekany, bezdrzewny papier klasy premium. Papier o delikatnym odcieniu naturalnej (ciepłej) bieli. Posiada wysoką nieprzeźroczystość oraz spulchnienie na poziomie 1,3. Ze względu na swoje parametry specjalnie dedykowany jest do druku certyfikatów, dyplomów, kart menu, książek czy też prestiżowych publikacji. Papier posiada certyfikat FSC® i EU Ecolabel. Wybielany jest metodą całkowicie bezchlorową (TCF) bez użycia chemicznych rozjaśniaczy optycznych (OBA). Idealny do wielobarwnego druku cyfrowego oraz do zadruku metodą offsetową i preprint.
Zastosowanie :
Raporty roczne, certyfikaty, dyplomy, zaproszenia, menu, książki na żądanie, papier firmowy, dokumenty prestiżowe.
Dostępne gramatury :
90, 120, 160, 200, 250, 300 g/m2
Dostępne formaty :
45 x 32 cm
Barwa papieru :
Natur White
Dane techniczne / Technical data | Norma/Test | Jednostka/Unit | 90 | 120 | 160 | 200 | 250 | 300 |
Gramatura / Basis weight | ISO 536 | g/m² | 90 | 120 | 160 | 200 | 250 | 300 |
Grubość / Caliper | ISO 534 | µm | 117 ± 4 | 153 ± 5 | 204 ± 6 | 245 ± 7 | 307 ± 8 | 388 ± 10 |
Spulchnienie / Bulk | cm³/g | 1.3 | 1.27 | 1.27 | 1.22 | 1.22 | 1.28 | |
Szorstkość / Roughness (Bendtsten) | ISO 8791-2 | ml/min | 200 ± 50 | 200 ± 50 | 200 ± 50 | 200 ± 50 | 180 ± 50 | 180 ± 50 |
Nieprzezroczystość / Opacity | ISO 2471 | % | 87 | 91 | 94 | 95.5 | 96.5 | 97.5 |
Absorbcja wilgoci / Moisture abs. | ISO 287 | % | 5.0 ± 0.6 | 5.2 ± 0.6 | 5.2 ± 0.6 | 5.2 ± 0.7 | 5.2 ± 0.7 | 5.2 ± 0.7 |
Jasność UV / Brightness UV | ISO 2470 | % | 89.5 ± 2.0 | 89.5 ± 2.0 | 89.5 ± 2.0 | 89.5 ± 2.0 | 89.5 ± 2.0 | 89.5 ± 2.0 |
Wysokiej jakości papier niepowlekany o gładkiej powierzchni, wyprodukowany w 100% z makulatury pochodzącej z przerobu papieru produkowanego z włókien FSC (spełniający najbardziej surowe wymagania środowiskowe). Charakteryzuje się bardzo wysoką białością, przyjaznym dla oka odcieniem bieli i wysoką nieprzeźroczystością. Polecany do druku broszur, instrukcji obsługi, katalogów, książek, magazynów, podręczników, raportów rocznych czy też ulotek reklamowych. Posiada certyfikat FSC® Recycled 100%.
Gramatura [g/m²] | Białość CIE ± 3% | Jasność ± 3% | Nieprzezroczystość [%] | Grubość [µm] | Objętość [cm³/g] | Sztywność MD / CD [mN] |
---|---|---|---|---|---|---|
80 | 150 | 104 | 93 | 106 ± 3 | 1,33 | 98 / 45 |
120 | 150 | 104 | 97,5 | 154 ± 4 | 1,29 | 314 / 194 |
160 | 150 | 104 | 98,5 | 196 ± 5 | 1,23 | 621 / 322 |
200 | 150 | 104 | 98 | 264 ± 8 | 1,32 | 1085 / 535 |
250 | 150 | 104 | 99,5 | 318 ± 6 | 1,28 | 1764 / 910 |
300 | 150 | 104 | 99 | 380 ± 8 | 1,27 | 2720 / 1282 |
350 | 150 | 104 | 99 | 450 ± 10 | 1,29 | 3662 / 2064 |
Techniki zadruku:
- druk offsetowy
- druk offsetowy UV
- sitodruk
- druk cyfrowy (zalecane przeprowadzenie prób pow.160 gsm)
Wykończenie i obróbka:
- laminowanie
- cięcie
- dziurkowanie
- sztancowanie
- kaszerowanie
- szycie
- tłoczenie
Zastosowanie:
Raporty roczne, katalogi, broszury, magazyny, podręczniki, książki, ulotki reklamowe, instrukcje obsługi.
Wysokiej jakości papier niepowlekany wyprodukowany 100% z makulatury (spełniający najbardziej surowe wymagania środowiskowe). Charakteryzuje się przyjaznym dla oka odcieniem naturalnej (ciepłej) bieli, posiada wysoką nieprzezroczystość. Wyprodukowany bez wybielaczy optycznych, o białości CIE 112. Papier długowieczny o gładkiej powierzchni. Polecany do druku broszur, instrukcji obsługi, katalogów, książek, magazynów, podręczników, raportów rocznych czy też ulotek reklamowych. Posiada certyfikat FSC® Recycled 100%;
Gramatura [g/m²] | Białość CIE ± 3% | Jasność ± 2-3% | Nieprzezroczystość [%] | Grubość [µm] | Sztywność MD / CD [mN] |
---|---|---|---|---|---|
80 | 112 | 88 | 94 | 104 ± 4 | 93 / 42 |
120 | 112 | 88 | 98 | 159 ± 4 | 297 / 160 |
160 | 112 | 88 | 99 | 214 ± 5 | 590 / 296 |
200 | 112 | 88 | 100 | 265 ± 5 | 1109 / 517 |
250 | 112 | 88 | 100 | 318 ± 4 | 1420 / 6758 |
300 | 112 | 88 | 100 | 380 ± 8 | 2311 / 1150 |
• Techniki zadruku:
- druk offsetowy
- druk offsetowy UV
- sitodruk
- druk cyfrowy (zalecane przeprowadzenie prób pow.160 gsm)
- Dry Toner (laserowy suchotonerowy/ LED/ flash fusion)
- druk monochromatyczny i kolorowy
- druk termotransferowy
- druk atramentowy
Wykończenie i obróbka:
- laminowanie
- cięcie
- dziurkowanie
- sztancowanie
- kaszerowanie
- szycie
- tłoczenie
Zastosowanie: Raporty roczne, katalogi, broszury, magazyny, podręczniki, książki, ulotki reklamowe, instrukcje obsługi.
Ekskluzywny papier dwustronnie metalizowany o gładkiej powierzchni i mieniącej się perłowo barwie złotej (polecany zwłaszcza do wydruków w kolorze czarnym, gdyż nie oferujemy poddruku w białym kolorze). Produkowany z mas celulozowych bielonych ECF, bezdrzewny, niepowlekany, barwiony w masie. Sirio Pearl w wykończeniu Aurum jest w kolorze perłowozłotym.
Zastosowanie: zaproszenia, karty okolicznościowe, pocztówki, koperty, materiały i druki reklamowe, druk wizytówek, dyplomów, raportów rocznych, kalendarzy, kart menu, wklejki, wkładki introligatorskie, oklejki, przekładki, obwoluty, okładki, teczki, ekskluzywne pudełka, torebki, przewieszki, owijki, etykiety.
Papier dwustronnie metalizowany o gładkiej powierzchni. Produkowany z mas celulozowych bielonych ECF, bezdrzewny, niepowlekany, barwiony w masie. Sirio Pearl w wykończeniu Ice White jest w kolorze perłowobiałym.
Zastosowanie: zaproszenia, karty okolicznościowe, pocztówki, koperty, materiały i druki reklamowe, druk wizytówek, dyplomów, raportów rocznych, kalendarzy, kart menu, wklejki, wkładki introligatorskie, oklejki, przekładki, obwoluty, okładki, teczki, ekskluzywne pudełka, torebki, przewieszki, owijki, etykiety.
Papier dwustronnie metalizowany o gładkiej powierzchni. Produkowany z mas celulozowych bielonych ECF, bezdrzewny, niepowlekany, barwiony w masie. Sirio Pearl w wykończeniu Oyster Shell jest w kolorze perłowoplatynowym.
Zastosowanie: zaproszenia, karty okolicznościowe, pocztówki, koperty, materiały i druki reklamowe, druk wizytówek, dyplomów, raportów rocznych, kalendarzy, kart menu, wklejki, wkładki introligatorskie, oklejki, przekładki, obwoluty, okładki, teczki, ekskluzywne pudełka, torebki, przewieszki, owijki, etykiety.
Wysokiej jakości niepowlekany papier o odcieniu kości słoniowej wykonany w 80% z recyklingu (z makulatury) i 20% celulozy. Pięknego wyglądu nadają mu wtrącenia włókien o różnych barwach. Szczególnie polecany do metek standardowych o niewielkim procencie zadruku.
Zastosowanie: zaproszenia, karty okolicznościowe, pocztówki, koperty, materiały i druki reklamowe, druk wizytówek, dyplomów, raportów rocznych, kalendarzy, kart menu, wklejki, wkładki introligatorskie, oklejki, przekładki, obwoluty, okładki, teczki, ekskluzywne pudełka, torebki, przewieszki, owijki, etykiety.
Wysokiej jakości karton GC1 z białym powlekanym spodem. Charakteryzuje się bardzo dobrą sztywnością oraz jakością powleczenia, zarówno strony wierzchniej jak i spodniej. Materiał nadający się do recyklingu. Stosowany do produkcji opakowań, prac graficznych, wewnętrznych elementów reklamowych.
Karton powlekany z białym spodem przeznaczony do obustronnego zadruku w maszynach offsetowych, sitodrukowych oraz na płaskich ploterach UV. Materiał nadający się do recyklingu. Stosowany do produkcji opakowań, prac graficznych, wewnętrznych elementów reklamowych. Idealnie sprawdza się do produkcji wymagających prac, z wielokolorowym zadrukiem, również obustronnym. Bardzo dobrze poddaje się uszlachetnieniom. Doskonała białość i sztywność.
Biały papier satynowany dedykowany do prac, dla których najważniejszym kryterium jest wysoka jakość wydruku. Bardzo wysoka białość gwarantuje wydruki o wyjątkowym kontraście. Zapewnia znakomite odwzorowanie i intensywność kolorów.
• offsetowy 90 g/m2
• offsetowy 120 g/m2
• offsetowy 160 g/m2
Gramatura (g/m²) | ISO 536 | 90 | 120 | 160 |
---|---|---|---|---|
Grubość (µm) | ISO 534 | 98 | 125 | 158 |
Białość CIE (%) | ISO 11475 | 168 | 168 | 168 |
Gładkość wg Bekk (sec) | ISO 5627 | 130 | 140 | 140 |
Nieprzezroczystość (%) | ISO 2471 | 93 | 95 | 96 |
Sztywność MD (mN) | ISO 2493 | 125 | 265 | 555 |
Sztywność CD (mN) | ISO 2493 | 65 | 145 | 310 |
Formowanie (indeks Kajaani) | Kajaani | 110 | 110 | 110 |
Możliwe wykończenie i obróbka:
- falcowanie
- bigowanie
- szycie
- perforowanie
- sztancowanie
- klejenie na zimno i na gorąco
Zastosowanie: promocyjne, broszury, ulotki, kartki świąteczne i okolicznościowe, galanteria firmowa, zaproszenia, menu, direct mailing, katalogi, książki, itp.
Biała, uniwersalna, wytrzymała i silnie barwiona folia polietylenowa o matowym wykończeniu powierzchni.
Wykończenie i obróbka:
- wycinanie
- sztancowanie
- wykrawanie
Zastosowanie:
Produkcja etykiet logistycznych, oznaczeń produktów, etykiet.
Semipowlekany banner PCV to materiał banerowy przeznaczony do jednostronnego zadruku. Jego głównym zastosowaniem jest wielkoformatowa grafika wymagająca uniwersalnego i trwałego podłoża. Produkt równomiernie oświetlony jest doskonale widoczny po zmroku. Druk na tym banerze gwarantuje wysoką trwałość oraz bardzo wierne odwzorowanie kolorów. Gramatura 450 g/m2;
Parametr | Wartość |
---|---|
Najniższa temperatura użytkowania (ISO13934-1:1999) | -30°C |
Dostępne szerokości | 110 / 137 / 160 |
Długość roli | Standard: 50m |
Wytrzymałość na rozciąganie (ISO527/3:1995) | 1790/1790 N/5cm |
Odporność na rozerwanie (ISO4674/1:2003) | 275/250 N/5cm |
Siła adhezji (DIN53357:1982) | 60 N/5cm |
Włókno (DIN60001/DIN EN ISO2060) | 1000 x 1000 |
Gęstość splotu (DIN60001/DIN EN ISO2060) | 18 x 18 (sq.inch) |
Masa finalnego produktu (ISO3801:1977) | 450 g/m² |
Tkanina (DIN60001/DIN EN ISO2060) | Polyester o wysokiej wytrzymałości |
Konstrukcja | Obustronne PVC |
Baner nieprześwitujący (Blockout) – to biały baner PVC z czarną przekładką w środku uniemożliwiającą przenikanie światła. Dzięki temu, grafika na blockoutcie nie prześwituje i może być eksponowana nawet w najbardziej nasłonecznionych miejscach. Przeznaczony do druku dwustronnego . Gramatura 440 g/m2.
Charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na warunki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne. Do zadruku dwustronnego. Trwały i nierozwarstwiający się. Materiał z rolii wykorzystywany w reklamach wielkoformatowych, plakatach i innych mediach reklamowych.
Pozycja | Jednostka | Wielkość | Metoda Badania |
---|---|---|---|
Materiał bazowy | Denier | 250DX250D 100% PES | |
Budowa | Weaving/cal | 36X36 | |
Waga tkaniny | Gsm/m² | 78+/-10 | DIN53352 BS3424 Method5B |
Waga PVC | Gsm/m² | 362+/-10 | DIN53352 BS3424 Method5B |
Waga całkowita | Gsm/m² | 440+/-20 | DIN53352 BS3424 Method5B |
Grubość | mm | 0.34+/-0.02 | DIN EN ISO 2286-3 |
Szerokość | cm | Up to 320 | |
Wytrzymałość na rozciąganie | N/5cm | Wrap 1300, Weft 1030 | DIN53352 BS3424 |
Wytrzymałość na rozdzieranie | N | Wrap 115, Weft 105 | DIN53352 BS3424 |
Przyczepność | N/5cm | 80 | DIN53352 BS3425 Method9B |
Temperatura Odporność | °C | -20~70 | TDIN53352 BS3425 Method10 |
Blockout matowy z białym tyłem to materiał banerowy typu blockout PET&PP obustronnie biały, do druku (eco-) solwentowego, lateksowego i UV. Możliwość dwustronnego zadruku zarówno UV i lateksem.
Przeznaczony do prezenterów typu roll-up, x-baner czy grafik wystawienniczych. Materiał ten posiada czarny separator zapobiegający prześwitywaniu, nie zwija się na brzegach, a jego matowa powierzchnia zapobiega pojawianiu się refleksów świetlnych występujących przy sztucznym oświetleniu.
DANE TECHNICZNE
Klej: brak
Grubość: 240 mikronów, 220g/m2, (+/-10%)
Materiał: PET&PP
Blockout Premium z szarym tyłem to materiał najwyższej klasy, idealny do produkcji Roll-upów oraz innych systemów wystawienniczych, takich jak np.: X-Bannery. Cechuje się pełną nieprzepuszczalnością światła, co pozwala na prezentację grafiki bez zakłóceń. Jego matowa powierzchnia eliminuje refleksy, co zapewnia doskonałą czytelność w każdych warunkach oświetleniowych. Skutecznie zapobiega zawijaniu się boków, co ułatwia montaż i sprawia, że prezentacja wygląda estetycznie. Dzięki białemu przodowi i ciemnoszaremu tyłowi grafika zyskuje wysoką jakość i elegancki charakter.
Waga powierzchniowa: 330 gram/m²