Trwa wczytywanie produktów

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: 71 792 70 62 / info@cyfrus.pl

Banery

 
Konfiguracja
Jakość druku:
Podłoże:
Zgrzewanie krawędzi:
Oczkowanie:
Opaski montażowe:
Przelicz cenę
Termin realizacji:
Cena:
z VAT

Druk banerów – Druk banerów reklamowych

Na tej stronie mogą Państwo zamówić druk banerów online.
Dla Państwa wygody opisujemy poniżej poszczególne elementy użyte w kalkulatorze do wyliczania cen druku banerów.

Jakość druku – do wyboru są dwie opcje:
– high speed – druk 360×720 dpi w 3 pasach, jakość wystarczająca dla większości frontlitów i blockoutów
– standard – druk 720×720 dpi w 5 pasach, przeznaczona dla małych banerów rozwieszonych nisko, do oglądania z bliska lub wewnątrz pomieszczeń oraz zawierających wiele szczegółów.
 
Podłoże – nasza drukarnia oferuje do wyboru dwie opcje:
 
Banery - frontlit
Frontlit – to materiał banerowy przeznaczony do jednostronnego zadruku. Równomiernie oświetlony jest doskonale widoczny po zmroku. Druk na tym banerze gwarantuje wysoką trwałość oraz bardzo wierne odwzorowanie kolorów. Gramatura 510 g m2; 
 
Banery - blockout
Blockout – to materiał banerowy z przekładką uniemożliwiającą przenikanie światła. Dzięki temu, grafika na blockoutcie nie prześwituje i może być eksponowana nawet w najbardziej nasłonecznionych miejscach. Gramatura 510 g m2; 
 
 
Zgrzewanie krawędzi – opcje do wyboru nie lub tak.
 
– nie – jest to wybór optymalny w przypadku niewielkich banerów (do wielkości ok. 1,5×5 m) które będa zawieszone w miejscach osłoniętych z jednej strony przed wiatrem (np. banery o sprzedaży mieszkań, domów zawieszone na budynkach);
– tak – wybór zalecany w przypadku większych banerów (powyżej wielkości 1,5×5 m, wycenianych indywidualnie) a także banerów które będą powieszone w miejscach narażonych na działanie wiatru (np. na płocie z siatki czy też pomiędzy słupami).
 
Oczkowanie – oferujemy 3 opcje: co około 50 cm, co około 25 cm, nie.
 
Standardowo nasze banery oczkujemy co około 50 cm. Wybór oczkowania co 25 cm zalecamy w przypadku banerów które wiszą w miejscach narażonych na działanie wiatru.
Jeżeli wybierzemy opcję nie – otrzymamy baner bez oczek.
Oczka wykonane są z aluminium, mają średnicę 12 mm.

Opaski zaciskowe – 2 opcje – nie i tak.
 
Wybór nie – jeżeli posiadają Państwo opaski zaciskowe, ewentualnie baner będzie zawieszony za pomocą linek lub wkrętów. Jeżeli tak – do każdego zamówionego banera dołączymy taką ilość opasek zaciskowych ile będzie w nim oczek.
 
Wymiar krótszego boku (cm); Wymiar dłuższego boku (cm) – podajemy tutaj wymiary banera którego chcemy zamówić.
 
Nakład – banery reklamowe drukujemy już od 1 sztuki.
 

Jeżeli potrzebują Państwo banery reklamowe w kombinacji, której za pomocą kalkulatora nie można wycenić ani zamówić, prosimy o kontakt pod numerem tel. 71 792 70 62 lub mailowy: info@cyfrus.pl. Chętnie wycenimy i wykonamy dla Państwa takie banery.

drukarnia internetowa CYFRUS.PL poleca produkty i usługi: banery reklamowe, drukowanie banerów, druk banerów, banery reklamowe Wrocław, banery reklamowe online, druk banera, druk banneru, wydruk banerów, druk na banerach, druk banerów Wrocław.

W SKRÓCIE
 1. plik *.TIFF z kompresją LZW
 2. format netto + spady 3 mm z każdej strony
 3. margines bezpieczeństwa – 45 mm od linii cięcia
 4. pliki bitmapowe w rozdzielczości 150 ppi (min. 72 ppi, lub inaczej 150 dpi, (72 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
 5. kolor – min. 5% wartości z poszczególnych składowych CMYKa

 

 

 1. Pliki do druku banerów przyjmujemy w postaci pliku *.TIFF z bezstratną kompresją LZW (jest to format rekomendowany przez naszą drukarnię do druku wielkoformatowego, konieczne jest zrastrowanie warstw tekstowych).
  Akceptowane przez nas inne formaty plików to:
  – pliki *.pdf;
  – bitmapy w formacie *.jpg, *.psd (w przypadku plików *.psd konieczne jest zrastrowanie warstw tekstowych);
  – pliki postscriptowe *.eps, *.ai (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe);
  – pliki CorelDraw – do wersji 14 (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe).

 2. Plik do druku musi mieć zadany FORMAT NETTO powiększony o 3 mm SPADY.
  FORMAT NETTO – to format który otrzymamy po wszelkiej obróbce introligatorskiej czyli format naszego gotowego produktu.
  Formaty dla banerów:
  format netto format brutto
  x×y mm (format własny) (x+6)×(y+6) mm

  SPADY – to część pracy która w trakcie obróbki introligatorskiej zostanie w ostateczności obcięta. W formacie spadu powinno zawierać się „przedłużenie” projektu – tzn. jeżeli mamy zdjęcie które dochodzi do linii cięcia – to powinno być ono przedłużone o wartość spadu (np. jeżeli przylega do jednej krawędzi cięcia to powiększamy o 3 mm), jeżeli mamy tło na całej powierzchni – to powinno być o 6 mm większe od formatu netto...  Dlaczego spady są konieczne – każda maszyna drukarska ma pewien niewielki zakres błędu pracy – czyli np. wielkoformatowa maszyna drukująca może mieć przesunięcie lub przekos ok. 1 mm na zadanym do druku formacie (nie jest to identyczne z zadanym formatem pliku – do druku wysyłamy po kilka, kilkanaście użytków na raz).

 3. Ze względu na oczkowanie proszę zwrócić uwagę aby ważne elementy nie znajdowały się bliżej niż 45 mm od linii cięcia – jest to tzw. margines bezpieczeństwa, dotyczy to również ramek, linie równoległych do linii cięcia...
   
 4. Pliki bitmapowe w rozdzielczości 150 ppi (min. 72 ppi) (inaczej 150 dpi, (72 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
  Dlaczego 150 ppi (ang. pixels per inch) – liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych. Gdyż samo posiadanie pliku 150 dpi nie mówi nam o wielkości grafiki, mając obrazek który ma 150×150 pikseli to będzie on miał 150 dpi jeśli wydrukujemy go w wielkości 1×1 cal (2,54×2,54 cm). Jeśli ten sam obrazek powiększymy do wielkości 2×2 cale (5,08×5,08 cm) to będzie miał już jedynie 75 dpi. Dlatego przy podawaniu wartości w dpi musimy podawać wielkość wydrukowanej grafiki.
  Dlaczego pliki muszą być w CMYKu z profilem FOGRA 39 – gdyż zakres (przestrzeń kolorystyczna) kolorów CMYK jest mniejszy niż RGB więc część kolorów „zmieni ton barwy” po przekonwertowaniu na CMYKa. Dlatego nie przyjmujemy prac w RGB, Pantone lub innych przestrzeni kolorystycznych, gdyż podczas przekonwertowania u nas mogę wyjść inne, niezamierzone w projekcie kolory... Co nie znaczy że jak będzie kolor np. turkusowy w RGB to po zamianie na CMYK wyjdzie różowy – tylko może się okazać że wyszedł bladoniebieski – całkiem inny niż ten który chcieliśmy uzyskać.
  UWAGA: Pamiętajmy o tym że każdy monitor inaczej odzwieciedla barwy – wystarczy obejrzeć w sklepie kilka monitorów stojących obok siebie i wyświetlających to samo.
   
 5. Ze względu na technologię druku minimalna wartość składowa każdego koloru to 5% – użycie mniejszej wartości w projekcie nie stanowi podstawy do uznania reklamacji.

 6. Gdy posiadamy ostateczne pliki do druku – wszystkie prace zapisujemy osobno w plikach.
W przypadku dostarczenia plików przygotowanych niezgodnie z podanymi informacjami zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny i terminu realizacji.

Jeżeli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji prosimy o kontakt: info@cyfrus.pl, tel. 71 792 70 62, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące niejasności związanych z przygotowaniem pliku do druku.

druk banerów reklamowych Wrocław – drukarnia internetowa CYFRUS.PL