Trwa wczytywanie produktów

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: 71 792 70 62 / info@cyfrus.pl

Fototapety

 
Konfiguracja
Jakość druku:
Podłoże:
papier lateksowy na fototapety
Laminat ochronny:
Zakładka:
Przelicz cenę
Termin realizacji:
Cena:
z VAT

Druk fototapet

Dla Państwa wygody opisujemy poniżej poszczególne elementy użyte w kalkulatorze drukowania fototapet.

Jakość druku – do wyboru są dwie opcje:
– standard (druk 720×720 dpi w 8 pasach, jakość wystarczająca dla większości zdjęć);
– foto (1440×720 dpi w 10 pasach).
 
Podłoże – papier lateksowy 212 g m2, jest odporny na wilgoć, a także ma zwiększoną wytrzymałość na rozerwanie podczas aplikacji fototapety na ścianę (gdy papier jest pokryty klejem).
 
Laminat ochronny – dwie opcje do wyboru: laminat matowy lub błyszczący.
Przy drukowaniu na papierze lateksowym 212 g m2 nasze fototapety pokrywamy laminatem ochronnym, dzięki czemu wydruk fototapety oprócz tego że jest odporny na wilgoć to jest odporny także na ścieranie i mycie detergentami. Najlepiej sprawdza się to w łazience lub kuchni.
 
Zakładka – oferujemy trzy opcje do wyboru:
– lewa strona brytu (1 cm);
– prawa strona brytu (1 cm);
– nie (klejenie na styk).
Wybrana zakładka jest dodawana do każdego brytu w zamawianej fototapecie.
 
Szerokość fototapety (cm); Wysokość fototapety (cm) – tutaj podajemy wymiary fototapety którą zamawiamy.
 
Nakład – tutaj podajemy ilość fototapet jaką chcemy zamówić. Fototapety drukujemy już od 1 sztuki.
 
Jeżeli jednak potrzebujecie Państwo fototapety w kombinacji, której tutaj nie można wycenić i zamówić prosimy o kontakt pod numerem tel. 71 792 70 62 lub mailem: info@cyfrus.pl. Chętnie wycenimy i wykonamy taką pracę.

druk fototapet – drukarnia internetowa CYFRUS.PL
W SKRÓCIE
 1. plik *.TIFF z kompresją LZW
 2. format netto + spady 3 mm z każdej strony
 3. pliki bitmapowe w rozdzielczości 150 ppi (min. 72 ppi, lub inaczej 150 dpi, (72 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39

 

 

 1. Pliki do druku wielkoformatowego przyjmujemy w postaci pliku *.TIFF z bezstratną kompresją LZW (jest to format rekomendowany przez naszą drukarnię do druku, konieczne jest zrastrowanie warstw tekstowych).
  Akceptowane przez nas inne formaty plików to:
  – pliki *.pdf;
  – bitmapy w formacie *.jpg, *.psd (w przypadku plików *.psd konieczne jest zrastrowanie warstw tekstowych);
  – pliki postscriptowe *.eps, *.ai (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe);
  – pliki CorelDraw – do wersji 17 (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe).

 2. Plik do druku musi mieć zadany FORMAT NETTO powiększony o 3 mm SPADY.
  FORMAT NETTO – to format który otrzymamy po wszelkiej obróbce introligatorskiej czyli format naszego gotowego produktu.
  Formaty dla fototapet:
  format netto format brutto
  x×y mm (format własny) (x+6)×(y+6) mm

  SPADY – to część pracy która w trakcie obróbki introligatorskiej zostanie w ostateczności obcięta. W formacie spadu powinno zawierać się „przedłużenie” projektu – tzn. jeżeli mamy zdjęcie które dochodzi do linii cięcia – to powinno być ono przedłużone o wartość spadu (np. jeżeli przylega do jednej krawędzi cięcia to powiększamy o 3 mm), jeżeli mamy tło na całej powierzchni – to powinno być o 6 mm większe od formatu netto...
  Dlaczego spady są konieczne – każda maszyna drukarska ma pewien niewielki zakres błędu pracy – czyli np. wielkoformatowa maszyna drukująca może mieć przesunięcie lub przekos ok. 1 mm na zadanym do druku formacie (nie jest to identyczne z zadanym formatem pliku – do druku wysyłamy po kilka, kilkanaście użytków na raz).

 3. Pliki bitmapowe w rozdzielczości 150 ppi (min. 72 ppi) (inaczej 150 dpi, (72 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
  Dlaczego 150 ppi (ang. pixels per inch) – liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych. Gdyż samo posiadanie pliku 150 dpi nie mówi nam o wielkości grafiki, mając obrazek który ma 150×150 pikseli to będzie on miał 150 dpi jeśli wydrukujemy go w wielkości 1×1 cal (2,54×2,54 cm). Jeśli ten sam obrazek powiększymy do wielkości 2×2 cale (5,08×5,08 cm) to będzie miał już jedynie 75 dpi. Dlatego przy podawaniu wartości w dpi musimy podawać wielkość wydrukowanej grafiki.
  Dlaczego pliki muszą być w CMYKu z profilem FOGRA 39 – gdyż zakres (przestrzeń kolorystyczna) kolorów CMYK jest mniejszy niż RGB więc część kolorów „zmieni ton barwy” po przekonwertowaniu na CMYKa. Dlatego nie przyjmujemy prac w RGB, Pantone lub innych przestrzeni kolorystycznych, gdyż podczas przekonwertowania u nas mogę wyjść inne, niezamierzone w projekcie kolory... Co nie znaczy że jak będzie kolor np. turkusowy w RGB to po zamianie na CMYK wyjdzie różowy – tylko może się okazać że wyszedł bladoniebieski – całkiem inny niż ten który chcieliśmy uzyskać.
  UWAGA: Pamiętajmy o tym że każdy monitor inaczej odzwieciedla barwy – wystarczy obejrzeć w sklepie kilka monitorów stojących obok siebie i wyświetlających to samo.
W przypadku dostarczenia plików przygotowanych niezgodnie z podanymi informacjami zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny i terminu realizacji.

Jeżeli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji prosimy o kontakt: info@cyfrus.pl, tel. 71 792 70 62, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące niejasności związanych z przygotowaniem fototapety do druku.