Trwa wczytywanie produktów

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: 71 792 70 62 / info@cyfrus.pl

Kalendarze wieloplanszowe spiralowane

 
Galeria
Konfiguracja
Format:
Kolorystyka:
Papier:
Okładka:
kreda matowa 300 g m2
Oprawa:
Kolor sprężynki:
Ilość kartek:
12+1
Przelicz cenę
Termin realizacji:
Cena:
z VAT
Format – kalendarze wieloplanszowe spiralowane oferujemy w dwóch najbardziej popularnych formatach – A3 (297×420 mm) oraz A4 (210×297 mm).
 
Kolorystyka – do wyboru dwie opcji druku:
– jednostronnie kolorowy (4+0) – oznacza jednostronny zadruk kart kalendarza wieloplanszowego w pełnym kolorze, druga strona pozostaje niezadrukowana, opcja dostępna dla kalendarzy 13-kartkowych (12+1);
– dwustronnie kolorowy (4+4) – po obu stronach kart kalendarza wydrukowana będzie grafika w pełnym kolorze (nie dotyczy okładki, która będzie zadrukowana jednostronnie w pełnym kolorze). Opcja dostępna tylko dla kalendarzy wieloplanszowych 7-kartkowych (6+1).
 
Papier – oferujemy dwie opcje wyboru gramatury papieru kalendarza.
– karty miesięczne kalendarza na papierze kreda 170 g m2, okładka na papierze 300 g m2;
– karty miesięczne wraz z okładką drukowane na kredzie o gramaturze 250 g m2.
W obu przypadkach wykończenie papieru może być matowe lub z połyskiem.
 
Oprawa – dwie opcje:
– sprężynka po krótkim boku – otrzymamy kalendarz w orientacji pionowej;
– sprężynka po długim boku – w tym przypadku otrzymamy kalendarz w orientacji poziomej.
Kalendarz wieloplanszowy zawierać będzie także zawieszkę do przywieszenia kalendarza na ścianie. W kartach kalendarza wycięta zostanie użyteczna „łezka” umożliwiająca obracanie kart.
 
Kolor sprężynki – oferujemy dwa kolory:
– biały;
– czarny.
 
Ilość kartek:
– 12+1 – opcja występuje w przypadku wyboru kalendarza wieloplanszowego w kolorystyce jednostronnie kolorowej (4+0). W kalendarzu znajduje się 12 kart z miesiącami + 1 karta z okładką.
– 6+1 – opcja dostępna gdy wybierzemy kalendarz w kolorystyce dwustronnie kolorowej (4+4). W kalendarzu otrzymamy 6 kart z miesiącami (na jednej stronie karty jeden miesiąc). Okładka zadrukowana jednostronnie kolorowo (4+0)
 
Nakład – tutaj podajemy ilość kalendarzy którą zamawiamy.
 
Jeżeli jednak potrzebujecie Państwo kalendarzy wieloplanszowych w niestandardowym formacie (lub innej kombinacji, której tutaj nie można wycenić i zamówić) prosimy o kontakt pod numerem tel. +48 71 792 70 62 lub mailem: info@cyfrus.pl. Chętnie wycenimy i wykonamy dla Państwa takie kalendarze.
W SKRÓCIE
 1. plik *.PDF
 2. strona po stronie (w jednym pliku strony osobno – NIE rozkładówkami)
 3. format netto + spady 3 mm z każdej strony
 4. margines bezpieczeństwa – 5 mm od linii cięcia.
 5. dodatkowy margines na sprężynkę – 9 mm
 6. pliki bitmapowe w rozdzielczości 300 ppi (min. 200 ppi, lub inaczej 300 dpi, (200 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39

 

 

 1. Pliki do druku kalendarzy wieloplanszowych spiralowanych przyjmujemy tylko w postaci pliku *.PDF (praca wielostronicowa).

 2. Zawsze w przypadku prac wielostronicowych – w jednym pliku strona po stronie - NIE rozkładówkami, nie składkami.

 3. Plik do druku musi mieć zadany FORMAT NETTO powiększony o 3 mm SPADY.
  FORMAT NETTO – to format który otrzymamy po wszelkiej obróbce introligatorskiej czyli format naszego gotowego produktu.
  Formaty dla kalendarzy wieloplanszowych spiralowanych
  format netto format brutto
  A3 (297×420 mm)
  303×426 mm
  A4 (210×297 mm)
  216×303 mm

  SPADY – to część pracy która w trakcie obróbki introligatorskiej zostanie w ostateczności obcięta. W formacie spadu powinno zawierać się „przedłużenie” projektu – tzn. jeżeli mamy zdjęcie które dochodzi do linii cięcia – to powinno być ono przedłużone o wartość spadu (np. jeżeli przylega do jednej krawędzi cięcia to powiększamy o 3 mm), jeżeli mamy tło na całej powierzchni – to powinno być o 6 mm większe od formatu netto...  Dlaczego spady są konieczne – każda maszyna drukarska czy introligatorska ma pewien niewielki zakres błędu pracy – czyli np. cyfrowa maszyna drukująca może mieć przesunięcie lub przekos ok. 0,5 mm na jednej stronie – przy druku dwustronnym niespasowanie druku może mieć już 1 mm.

 4. Proszę zwrócić uwagę aby ważne elementy nie znajdowały się bliżej niż 5 mm od linii cięcia - jest to tzw. margines bezpieczeństwa, dotyczy to również ramek, linie równoległych do linii cięcia...
  Dlaczego margines bezpieczeństwa jest potrzebny – jeżeli na maszynie przesunie nam się o 0,5 mm lub będziemy mieli przekos to ramka która ma 1 mm grubości (od linii cięcia) będzie miała tylko 0,5 mm a po drugiej stronie produktu ramka będzie miała 1,5 mm – taką różnicę będzie widać. Jeżeli ramka będzie w odległości 5 mm od linii cięcia - po obróbce będzie to już niezauważalne. Dlatego też ramki, linie równoległe do linii cięcia umieszczamy w odległości nie mniejszej niż 5 mm od linii cięcia.

 5. Prosimy pamiętać o zadaniu dodatkowego marginesu 9 mm na sprężynkę. Jeżeli wybierzemy opcję sprężynkowania po krótkim lub długim boku – wtedy dodatkowy margines prosimy zadać zawsze na górze projektu kalendarza.

 6. Pliki bitmapowe w rozdzielczości 300 ppi (min. 200 ppi) (inaczej 300 dpi, (200 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
  Dlaczego 300 ppi (ang. pixels per inch) – liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych. Gdyż samo posiadanie pliku 300 dpi nie mówi nam o wielkości grafiki, mając obrazek który ma 300×300 pikseli to będzie on miał 300 dpi jeśli wydrukujemy go w wielkości 1×1 cal (2,54×2,54 cm). Jeśli ten sam obrazek powiększymy do wielkości 2×2 cale (5,08×5,08 cm) to będzie miał już jedynie 150 dpi. Dlatego przy podawaniu wartości w dpi musimy podawać wielkość wydrukowanej grafiki.
  Dlaczego pliki muszą być w CMYKu z profilem FOGRA 39 – gdyż zakres (przestrzeń kolorystyczna) kolorów CMYK jest mniejszy niż RGB więc część kolorów „zmieni ton barwy” po przekonwertowaniu na CMYKa. Dlatego nie przyjmujemy prac w RGB, Pantone lub innych przestrzeni kolorystycznych, gdyż podczas przekonwertowania u nas mogę wyjść inne, niezamierzone w projekcie kolory... Co nie znaczy że jak będzie kolor np. turkusowy w RGB to po zamianie na CMYK wyjdzie różowy - tylko może się okazać że wyszedł bladoniebieski - całkiem inny niż ten który chcieliśmy uzyskać.
  UWAGA: Pamiętajmy o tym że każdy monitor inaczej odzwieciedla barwy - wystarczy obejrzeć w sklepie kilka monitorów stojących obok siebie i wyświetlających to samo.
   
 7. Gdy posiadamy ostateczne pliki do druku – strony kalendarza wieloplanszowego zapisujemy w jednym pliku, strona po stronie.
   
W przypadku dostarczenia plików przygotowanych niezgodnie z podanymi informacjami zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny i terminu realizacji.

Jeżeli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji prosimy o kontakt: info@cyfrus.pl, tel. 71 792 70 62, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące niejasności związanych z przygotowaniem pliku do druku.