Trwa wczytywanie produktów

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: 71 792 70 62 / info@cyfrus.pl

Książki klejone oprawa miękka druk cyfrowy

 
Galeria
Konfiguracja
Format:
Oprawa:
Kolorystyka okładka:
Papier okładka:
Wykończenie okładka:
Kolorystyka środek:
Papier środek:
Przelicz cenę
Termin realizacji:
Cena:
z VAT
Format – książki klejone oprawa miękka druk cyfrowy oferujemy w sześciu formatach:
– A4 (210×297 mm);
– B5 (176×250 mm);
– A5 (148×210 mm);
– B6 (125×176 mm);
– A6 (105×148 mm);
– 210×210 mm.
Jeżeli jednak potrzebujecie Państwo książek klejonych oprawa miękka w innym formacie (lub innej kombinacji, której nie można tutaj wycenić i zamówić) prosimy o kontakt pod numerem tel. +48 71 792 70 62 lub mailem: info@cyfrus.pl. Chętnie wycenimy i wykonamy dla Państwa takie książki klejone.
 
Oprawa – książki klejone oprawa miękka możemy skleić na dwa sposoby:
– klejenie po krótszym boku – uzyskamy wtedy książki klejone w orientacji poziomej;
– klejenie po dłuższym boku – uzyskamy wtedy książki w orientacji pionowej. 
 
Kolorystyka okładka – do wyboru pięć opcji druku:
– dwustronnie kolorowy (4+4) – na wszystkich stronach okładki można wydrukować grafikę w pełnym kolorze;
– dwustronnie czarny (1+1) – wszystkie strony okładki będą wydrukowane obustronnie w kolorze czarnym;
– jednostronnie kolorowy (4+0) – strony zewnętrzne okładki – pierwsza i ostatnia (lub wewnętrzne – druga i przedostatnia) można zadrukować grafiką w pełnym kolorze, dwie pozostałe strony zostaną niezadrukowane;
– jednostronnie czarny (1+0) – strony zewnętrzne okładki – pierwsza i ostatnia (lub wewnętrzne – druga i przedostatnia) można zadrukować grafiką w kolorze czarnym, dwie pozostałe strony zostaną niezadrukowane;
– dwustronny kolor/czarny (4+1) – w tym przypadku strony zewnętrzne okładki (pierwsza i ostatnia) można zadrukować grafiką w pełnym kolorze, zaś strony wewnętrzne (druga i przedostatnia) kolorem czarnym lub na odwrót.
 
Papier okładka – okładkę książek klejonych oprawa miękka możemy wydrukować na papierach:
– kreda matowa 300 g/m2;
– kreda połysk 300 g/m2;
– satyna biała 300 g/m2;
– karton dwustronnie powlakany 260 g/m2.
 
Wykończenie okładka – oferujemy do wyboru cztery opcje:
– brak;
– folia matowa jednostronnie;
– polia połysk jednostronnie;
– folia soft skin jednostronnie – jest to folia o aksamitnym w dotyku i wyglądzie wykończeniu.
 
Kolorystyka środek – do wyboru pięć opcji druku:
– dwustronnie kolorowy (4+4) – na wszystkich stronach środka książek klejonych można wydrukować grafikę w pełnym kolorze;
– dwustronnie czarny (1+1) – wszystkie strony środka książek będą wydrukowane obustronnie w kolorze czarnym;
– jednostronnie kolorowy (4+0) – strony parzyste (lewe) lub nieparzyste (prawe) można zadrukować grafiką w pełnym kolorze;
– jednostronnie czarny (1+0) – strony parzyste (lewe) lub nieparzyste (prawe) można zadrukować grafiką w kolorze czarnym;
– dwustronny kolor/czarny (4+1) – w tym przypadku strony parzyste środka (lewe) można zadrukować grafiką w pełnym kolorze, zaś strony nieparzyste (prawe) kolorem czarnym lub też na odwrót.
 
Papier środek – na druk stron środka książek klejonych oferujemy pięć rodzajów papieru:
– kreda matowa 130 g/m2;
– kreda połysk 130 g/m2;
– offsetowy 80 g/m2;
– offsetowy (makulaturowy) z recyklingu 100 g/m2;
– satynowany biały 100 g/m2.
 
Ilość stron wraz z okładką (liczba parzysta) – tutaj podajemy łączną ilość stron książek klejonych. Liczba musi być parzysta (tzn. dzielona przez 2 daje w wyniku liczbę całkowitą). W przypadku dostarczenia pliku z nieparzystą liczbą stron informujemy że dołączymy niezadrukowaną stronę jako ostatnią w środku książek klejonych oprawa miękka druk cyfrowy. Ilość stron wraz z okładką – minimalnie 44, maksymalnie 504.
 
Nakład – książki klejone oprawa miękka drukujemy już od 1 sztuki.
 
Jeżeli jednak potrzebujecie Państwo książek klejonych oprawa miękka w innym formacie (lub innej kombinacji, której nie można tutaj wycenić i zamówić) prosimy o kontakt pod numerem tel. +48 71 792 70 62 lub mailem: info@cyfrus.pl. Chętnie wycenimy i wykonamy dla Państwa takie książki klejone.
W SKRÓCIE
 1. plik *.PDF
 2. strona po stronie (w jednym pliku strony środka osobno – NIE rozkładówkami, okładka w osobnym pliku)
 3. format netto + spady 3 mm z każdej strony
 4. margines bezpieczeństwa – 5 mm od linii cięcia.
 5. pliki bitmapowe w rozdzielczości 300 ppi (min. 200 ppi, lub inaczej 300 dpi, (200 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39

 

 

 1. Pliki do druku książek klejonych oprawa miękka druk cyfrowy przyjmujemy tylko w postaci pliku *.PDF (praca wielostronicowa).

 2. Zawsze w przypadku prac wielostronicowych – w jednym pliku strona po stronie - NIE rozkładówkami, nie składkami.

 3. Plik do druku musi mieć zadany FORMAT NETTO powiększony o 3 mm SPADY z każdej strony.
  FORMAT NETTO – to format który otrzymamy po wszelkiej obróbce introligatorskiej czyli format naszego gotowego produktu.
  Formaty dla książek klejonych oprawa miękka druk cyfrowy
  format netto format brutto
  A4 (210×297 mm)
  216×303 mm
  B5 (176×250 mm)
  182×256 mm
  A5 (148×210 mm)
  154×216 mm
  B6 (125×176 mm) 131×182 mm
  A6 (105×148 mm) 111×154 mm
  210×210 mm
  216×216 mm

  SPADY – to część pracy która w trakcie obróbki introligatorskiej zostanie w ostateczności obcięta. W formacie spadu powinno zawierać się „przedłużenie” projektu – tzn. jeżeli mamy zdjęcie które dochodzi do linii cięcia – to powinno być ono przedłużone o wartość spadu (np. jeżeli przylega do jednej krawędzi cięcia to powiększamy o 3 mm), jeżeli mamy tło na całej powierzchni – to powinno być o 6 mm większe od formatu netto...  Dlaczego spady są konieczne – każda maszyna drukarska czy introligatorska ma pewien niewielki zakres błędu pracy – czyli np. cyfrowa maszyna drukująca może mieć przesunięcie lub przekos ok. 0,5 mm na jednej stronie – przy druku dwustronnym niespasowanie druku może mieć już 1 mm, przy klejeniu też może wystąpić przesunięcie ok. 0,5 mm.

 4. Proszę zwrócić uwagę aby ważne elementy nie znajdowały się bliżej niż 5 mm od linii cięcia - jest to tzw. margines bezpieczeństwa, dotyczy to również ramek, linie równoległych do linii cięcia...
  Dlaczego margines bezpieczeństwa jest potrzebny – jeżeli na maszynie przesunie nam się o 0,5 mm lub będziemy mieli przekos to ramka która ma 1 mm grubości (od linii cięcia) będzie miała tylko 0,5 mm a po drugiej stronie produktu ramka będzie miała 1,5 mm – taką różnicę będzie widać. Jeżeli ramka będzie w odległości 5 mm od linii cięcia - po obróbce będzie to już niezauważalne. Dlatego też ramki, linie równoległe do linii cięcia umieszczamy w odległości nie mniejszej niż 5 mm od linii cięcia.

 5. Pliki bitmapowe w rozdzielczości 300 ppi (min. 200 ppi) (inaczej 300 dpi, (200 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
  Dlaczego 300 ppi (ang. pixels per inch) – liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych. Gdyż samo posiadanie pliku 300 dpi nie mówi nam o wielkości grafiki, mając obrazek który ma 300×300 pikseli to będzie on miał 300 dpi jeśli wydrukujemy go w wielkości 1×1 cal (2,54×2,54 cm). Jeśli ten sam obrazek powiększymy do wielkości 2×2 cale (5,08×5,08 cm) to będzie miał już jedynie 150 dpi. Dlatego przy podawaniu wartości w dpi musimy podawać wielkość wydrukowanej grafiki.
  Dlaczego pliki muszą być w CMYKu z profilem FOGRA 39 – gdyż zakres (przestrzeń kolorystyczna) kolorów CMYK jest mniejszy niż RGB więc część kolorów „zmieni ton barwy” po przekonwertowaniu na CMYKa. Dlatego nie przyjmujemy prac w RGB, Pantone lub innych przestrzeni kolorystycznych, gdyż podczas przekonwertowania u nas mogę wyjść inne, niezamierzone w projekcie kolory... Co nie znaczy że jak będzie kolor np. turkusowy w RGB to po zamianie na CMYK wyjdzie różowy – tylko może się okazać że wyszedł bladoniebieski – całkiem inny niż ten który chcieliśmy uzyskać.
  UWAGA: Pamiętajmy o tym że każdy monitor inaczej odzwieciedla barwy – wystarczy obejrzeć w sklepie kilka monitorów stojących obok siebie i wyświetlających to samo.
   
 6. Gdy posiadamy ostateczne pliki do druku – strony środka książek klejonych i okładki zapisujemy w  dwóch osobnych plikach.
   
W przypadku dostarczenia plików przygotowanych niezgodnie z podanymi informacjami zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny i terminu realizacji.

Jeżeli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji prosimy o kontakt: info@cyfrus.pl, tel. 71 792 70 62, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące niejasności związanych z przygotowaniem pliku do druku.