Trwa wczytywanie produktów

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: 71 792 70 62 / info@cyfrus.pl

Naklejki dowolnego kształtu druk solwentowy

 
Galeria
Konfiguracja
Jakość druku:
Podłoże:
Laminat ochronny:
Nacinanie po obrysie:
Rozcinanie na sztuki:
Przelicz cenę
Termin realizacji:
Cena:
z VAT
Jakość druku – oferujemy trzy opcje:
– high speed (druk 540×720 dpi w 5 pasach);
– standard (druk 720×720 dpi w 8 pasach – jest to jakość wystarczająca dla wydruku większości naklejek);
– foto (druk 1440×720 dpi w 10 pasach – przeznaczona do wydruku bardzo małych naklejek, z drobnymi elementami).
 
Podłoże – nasza drukarnia oferuje do wyboru 5 opcji folii:
– folia samoprzylepna błyszcząca;
– folia samoprzylepna błyszcząca z szarym klejem;
– folia samoprzylepna matowa;
– folia samoprzylepna matowa z szarym klejem;
– folia samoprzylepna przezroczysta (uwaga – nie mamy możliwość wykonania białego poddruku na drukowanych naklejkach).
To standardowe folie używane do druku naklejek o trwałości na warunki atmosferyczne 2 lat, grubość 100 mic. Jeżeli chcemy nakleić naklejkę na poprzedni wydruk to proszę wybrać opcję folii z szarym klejem, który uniemożliwia prześwitywanie poprzedniego wydruku
 
Laminat ochronny – trzy opcje do wyboru: nie, laminat matowy lub błyszczący:
– nie – naklejka jest niezalaminowana;
– laminat matowy lub błyszczący – naklejki najczęściej pokrywamy laminatem zabezpieczającym. Głównym zadaniem laminatu jest zabezpieczenie naklejki przed działaniem promieni UV ale także chroni nadruk przed ścieraniem, myciem np. detergentami.
 
Nacinanie po obrysie – opcje do wyboru nie lub tak:
– jeżeli wybierzemy nie – otrzymamy naklejkę o zadanym formacie w kształcie prostokąta;
– jeżeli wybierzemy tak – otrzymamy naklejkę o zadanym kształcie (bez zbędnej, niepotrzebnej części folii). Warunkiem koniecznym jest oznaczenie w pliku obrysu (linii plotowania).
 
Rozcinanie na sztuki – oferujemy opcje nie lub tak:
– nie – otrzymamy naklejki w większych, zwiniętych brytach folii;
– tak – otrzymamy naklejki rozcięte na pojedyńcze sztuki.
 
Wymiar krótszego boku (mm); Wymiar dłuższego boku (mm) – tutaj podajemy wymiary naklejki którą zamawiamy.
 
Nakład – tutaj podajemy ilość naklejek jaką chcemy zamówić. Naklejki drukujemy już od 1 sztuki.
 
W przypadku gdy potrzebujecie Państwo naklejek w kombinacji której nie można za pomocą kalkulatora wycenić i zamówić prosimy o kontakt pod numerem tel. 71 792 70 62 lub mailem: info@cyfrus.pl. Chętnie wycenimy i wykonamy dla Państwa takie naklejki.
W SKRÓCIE
 1. plik *.pdf
 2. wektorowa linia plotowania – na osobnej warstwie
 3. format netto + spady 2 mm z każdej strony
 4. margines bezpieczeństwa – 3 mm od linii cięcia
 5. pliki bitmapowe w rozdzielczości 150 ppi (min. 72 ppi, lub inaczej 150 dpi, (72 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
 6. fonty zamienione na krzywe
 7. kolor – min. 5% wartości z poszczególnych składowych CMYKa

 

 

 1. Pliki do druku naklejek dowolnego kształtu druk solwentowy przyjmujemy w postaci pliku *.pdf (jest to format rekomendowany przez naszą drukarnię).
  Akceptowane przez nas inne formaty plików to:
  – bitmapy w formacie *.jpg, *.psd, *.tif (w przypadku plików *.psd, *.tif konieczne jest zrastrowanie warstw tekstowych);
  – pliki postscriptowe *.eps, *.ai (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe);
  – pliki CorelDraw – do wersji 14 (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe).

 2. Wektorowa linia plotowania – aby wyciąć naklejkę dowolnego kształu potrzebujemy dodatkowo linię plotowania (tzw. obrys). Musi ona być umieszczona na osobnej warstwie lub w osobnym pliku. Grubość linii wektorowej 0,25 mm, kolor czerwony.

 3. Plik do druku musi mieć zadany FORMAT NETTO powiększony o 2 mm SPADY.
  FORMAT NETTO – to format który otrzymamy po wszelkiej obróbce introligatorskiej czyli format naszego gotowego produktu.
  Formaty dla naklejek dowolnego kształtu druk solwentowy:
  format netto format brutto
  x×y mm (format własny) (x+4)×(y+4) mm

  SPADY – to część pracy która w trakcie obróbki introligatorskiej zostanie w ostateczności obcięta. W formacie spadu powinno zawierać się „przedłużenie” projektu – tzn. jeżeli mamy zdjęcie które dochodzi do linii cięcia – to powinno być ono przedłużone o wartość spadu (np. jeżeli przylega do jednej krawędzi cięcia to powiększamy o 2 mm), jeżeli mamy tło na całej powierzchni – to powinno być o 4 mm większe od formatu netto...
  Dlaczego spady są konieczne – każda maszyna drukarska ma pewien niewielki zakres błędu pracy – czyli np. wielkoformatowa maszyna drukująca może mieć przesunięcie lub przekos ok. 1 mm na zadanym do druku formacie (nie jest to identyczne z zadanym formatem pliku – do druku wysyłamy po kilka, kilkanaście użytków na raz).

 4. Proszę zwrócić uwagę aby ważne elementy nie znajdowały się bliżej niż 3 mm od linii cięcia – jest to tzw. margines bezpieczeństwa, dotyczy to również ramek, linie równoległych do linii cięcia...
  Dlaczego margines bezpieczeństwa jest potrzebny – jeżeli na maszynie przesunie nam się o 0,5 mm lub będziemy mieli przekos to ramka która ma 1 mm grubości (od linii cięcia) będzie miała tylko 0,5 mm a po drugiej stronie produktu ramka będzie miała 1,5 mm – taką różnicę będzie widać. Jeżeli ramka będzie w odległości 3 mm od linii cięcia – po obróbce będzie to już niezauważalne. Dlatego też ramki, linie równoległe do linii cięcia umieszczamy w odległości nie mniejszej niż 3 mm od linii cięcia.

 5. Pliki bitmapowe w rozdzielczości 150 ppi (min. 72 ppi) (inaczej 150 dpi, (72 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
  Dlaczego 150 ppi (ang. pixels per inch) – liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych. Gdyż samo posiadanie pliku 150 dpi nie mówi nam o wielkości grafiki, mając obrazek który ma 150×150 pikseli to będzie on miał 150 dpi jeśli wydrukujemy go w wielkości 1×1 cal (2,54×2,54 cm). Jeśli ten sam obrazek powiększymy do wielkości 2×2 cale (5,08×5,08 cm) to będzie miał już jedynie 75 dpi. Dlatego przy podawaniu wartości w dpi musimy podawać wielkość wydrukowanej grafiki.
  Dlaczego pliki muszą być w CMYKu z profilem FOGRA 39 – gdyż zakres (przestrzeń kolorystyczna) kolorów CMYK jest mniejszy niż RGB więc część kolorów „zmieni ton barwy” po przekonwertowaniu na CMYKa. Dlatego nie przyjmujemy prac w RGB, Pantone lub innych przestrzeni kolorystycznych, gdyż podczas przekonwertowania u nas mogę wyjść inne, niezamierzone w projekcie kolory... Co nie znaczy że jak będzie kolor np. turkusowy w RGB to po zamianie na CMYK wyjdzie różowy – tylko może się okazać że wyszedł bladoniebieski – całkiem inny niż ten który chcieliśmy uzyskać.
  UWAGA: Pamiętajmy o tym że każdy monitor inaczej odzwieciedla barwy – wystarczy obejrzeć w sklepie kilka monitorów stojących obok siebie i wyświetlających to samo.
   
 6. Fonty zamienione na krzywe – ze względów technologicznych (konieczność przygotowania plików do plotowania) w dostarczonym projekcie (nawet w pliku .pdf) koniecznie należy zamienić czcionki na  krzywe. Brak zamiany spowoduje brak możliwości wydrukowania – nie posiadamy wszystkich czcionek używanych przez Państwa – a te których nie mamy zostaną podmienione na posiadane przez nas, co spowoduje zmianę projektu... 
   
 7. Ze względu na technologię druku minimalna wartość składowa każdego koloru to 5% – użycie mniejszej wartości w projekcie nie stanowi podstawy do uznania reklamacji.

 8. Gdy posiadamy ostateczne pliki do druku – wszystkie prace zapisujemy osobno w plikach.
W przypadku dostarczenia plików przygotowanych niezgodnie z podanymi informacjami zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny i terminu realizacji.

Jeżeli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji prosimy o kontakt: info@cyfrus.pl, tel. 71 792 70 62, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące niejasności związanych z przygotowaniem pliku do druku.