Trwa wczytywanie produktów

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: 71 792 70 62 / info@cyfrus.pl

Rollup

 
Konfiguracja
Typ kasety:
Szerokość rollupa:
Jakość druku:
Podłoże:
Czas realizacji:
Przelicz cenę
Termin realizacji:
Cena:
z VAT
Jeśli potrzebujesz rollupu, na początku zastanów się jaki typ kasety będzie dla Ciebie odpowiedni.
 
W naszej drukarni dostępnych jest cztery typy kaset do rollupów: standardowa, strong, exclusive oraz dwustronna. Oferujemy też opcję wymiany grafiki w dostarczonej kasecie.
Czym różnią się poszczególne typy?

1. Kaseta standardowa to wąska, aluminiowa obudowa i dwie wysuwalne nogi do stabilizacji. Wyposażona jest w maszt o grubości ścianki 0,8 mm i średnicy 15 mm.
 
Waga kasety:
- szerokość 85 cm – 1,9 kg;
- szerokość 100 cm – 2,3 kg,
- szerokość 120 cm – 2,8 kg. 
 
Jest to najlższejsza z dostępnych u nas kaset, dzięki czemu jest idealna dla tych, którzy szukają rollupu przeznaczonego do częstego transportu, a zarazem optymalnego cenowo.
 
W zestawie z każdym rollupem jest torba z uchwytem.
rollup-kaseta-standardowa_DSC2830-malerollup-kaseta-standardowa_DSC2836-malerollup-kaseta-standardowa_DSC2842-malerollup-kaseta-standardowa_DSC2847-malerollup-kaseta-standardowa_DSC2855-malerollup-kaseta-standardowa_DSC2860-malerollup-kaseta-standardowa_DSC2864-male
 
 
2. Kaseta strong to wąska, specjalnie wzmocniona, aluminiowa obudowa oraz dwie wysuwalne nogi do stabilizacji zakończone estetycznymi koncówkami. Rollup wyposażony jest w maszt o grubości ścianki 0,9 mm i średnicy 15 mm z gniazdem ze wzmocnieniami oraz specjalnym trzpieniem do stabilizacji. 
 
Waga kasety:
- szerokość 85 cm – 2,7 kg;
- szerokość 100 cm – 3,0 kg,
- szerokośći 120 cm – 3,8 kg. 
 
Rollup z kasetą strong idealny jest dla tych, którzy szukają złotego środka pomiędzy solidnym i estetycznym wykonaniem oraz nadal niewielką wagą, co umożliwia sprawny i wygodny transport.
 
W zestawie z każdym rollupem jest torba z uchwytem.
 
rollup-kaseta-strong_DSC2832-malerollup-kaseta-strong_DSC2837-malerollup-kaseta-standardowa_DSC2842-malerollup-kaseta-strong_DSC2848-malerollup-kaseta-strong_DSC2856-malerollup-kaseta-strong_DSC2860-malerollup-kaseta-strong_DSC2865-male
 
 
3. Kaseta exclusive to szeroka, wzmocniona, aluminiowa obudowa, dwie regulowane nóżki służące do wypoziomowania rollupu na nierównym podłożu. Boki konstrukcji mają chromowane nakładki. Maszt o grubości ścianki 1 mm, średnicy 16 mm oraz z gniazdem w szarym kolorze.
 
Waga kasety:
- szerokość 85 cm – 4,0 kg;
- szerokość 100 cm – 4,6 kg,
- szerokość 120 cm – 5,5 kg. 
 
Kaseta exclusive to dobry wybór dla każdego kto szuka optymalnego rozwiązania - optymalnej ceny oraz bardzo dobrej jakości materiałów i wykonania.
 
W zestawie z każdym rollupem jest torba z uchwytem.
 
rollup-kaseta-exclusive_DSC2833-malerollup-kaseta-exclusive_DSC2838-malerollup-kaseta-exclusive_DSC2844-malerollup-kaseta-exclusive_DSC2849-malerollup-kaseta-exclusive_DSC2857-malerollup-kaseta-exclusive_DSC2861-malerollup-kaseta-exclusive_DSC2866-male
 
 
4. Kaseta dwustronna to ciężka, szeroka kaseta z grubego aluminium, z ciemnoszarymi bokami oraz regulowanymi czterema nóżkami do wypoziomowania rollapu. Gniazdo masztu wyposażone jest w szarą nakładkę. Grubość ścianki masztu to 1,1 mm, a średnica - 18 mm.
 
Waga kasety:
- szerokość 85 cm – 4,9 kg;
- szerokość 100 cm – 5,7 kg. 
 
W przypadku rollupu dwustronnego nie ma możliwości zamówienia szerokości 120 cm.
 
W zestawie z każdym rollupem jest torba z uchwytem.
 
rollup-kaseta-dwustronna_DSC2834-malerollup-kaseta-dwustronna_DSC2839-malerollup-kaseta-dwustronna_DSC2845-malerollup-kaseta-dwustronna_DSC2850-malerollup-kaseta-dwustronna_DSC2858-malerollup-kaseta-dwustronna_DSC2862–malerollup-kaseta-dwustronna_DSC2867-male
 

Wymiana grafiki w dostarczonym rollupie
 
Jeśli masz własną kasetę, a potrzebujesz wydruku samej grafiki rollupu, nasza drukarnia chętnie wymieni tę grafikę w dostarczonej do drukarni kasecie.
Uwaga! Zastrzegamy, że możemy nie podjąć się zlecenia w przypadku gdy dostarczona kaseta nie będzie umożliwiała rozłożenia jej lub będzie w złym stanie technicznym.
Z tego powodu druk grafiki rollupu rozpoczniemy dopiero po dostarczeniu kasety do drukarni i jej sprawdzeniu.
 
 
Jak drukujemy?

W naszej drukarni drukujemy w trzech, najpopularniejszych szerokościach
– 85 cm;
– 100 cm;
– 120 cm (opcja niedostępna dla dwustronnego rollupu).
 
Wszystkie rollupy mają tę samą wysokość - 205 cm – z tego obszar widoczny projektu to 198 cm.

Jakość druku – oferujemy dwie opcje jakości druku rollupów:

– standard - druk 720×720 dpi w 8 pasach, jakość ta sprawdza się do wydruku większości projektów rollupów i jest przez nas rekomendowana;
– foto - druk 1440×720 dpi w 10 pasach, przeznaczona do druku rollupów z bardzo drobnymi elementami.

Podłoże – rollupy drukujemy na dwóch rodzajach materiału:
 
– polyester rollup z białym tyłem – specjalny, wysokiej jakości materiał do rollupów, gramatura 220 g m2, grubość 240 mic.
Składa się on z trzech warstw – biała, czarna przekładka (nieprzepuszczająca światła), biała. Materiał ten nie zawija się na brzegach (nie robi tzw. „łódeczki” – tak jak rollupy wydrukowane na materiale banerowym);
 
– polyester rollup z szarym tyłem – wysokiej jakości materiał do rollupów, gramatura 330 g m2. Składa się on z dwóch warstw – białej oraz szarej (srebrzącej się), która nie przepuszcza światła. Materiał ten też nie zawija się na brzegach. 

Nakład – w naszej drukarni rollupy drukujemy już od 1 sztuki.

Potrzebujesz rollupu w niestandardowym wymiarze lub konfiguracji?
 
W przypadku gdy kalkulator dostępny powyżej nie pozwala na skonfigurowanie takiego rollupu, jakiego potrzebujesz, skontaktuj się z naszą obsługą klienta pod numerem tel. 71 792 70 62 lub za pomocą maila: info@cyfrus.pl.
Chętnie wycenimy i wykonamy taką pracę!
W SKRÓCIE - dla profesjonalistów
 1. Plik *.TIFF z kompresją LZW
 2. Format netto + spady 3 mm z każdej strony
 3. Margines bezpieczeństwa – 5 mm od linii cięcia
 4. Pliki bitmapowe w rozdzielczości 150 ppi (min. 72 ppi, lub inaczej 150 dpi, (72 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
 5. Kolor – min. 5% wartości z poszczególnych składowych CMYK 

 

PEŁNY OPIS PRZYGOTOWANIA DO DRUKU

 1. Pliki do druku rollupów przyjmujemy w postaci pliku *.TIFF z bezstratną kompresją LZW (jest to format rekomendowany przez naszą drukarnię do druku wielkoformatowego, konieczne jest zrastrowanie warstw tekstowych).
  Akceptowane przez nas inne formaty plików to:
  – pliki *.pdf;
  – bitmapy w formacie *.jpg, *.psd (w przypadku plików *.psd konieczne jest zrastrowanie warstw tekstowych);
  – pliki postscriptowe *.eps, *.ai (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe);
  – pliki CorelDraw – do wersji 14 (warunkiem koniecznym jest zamiana wszystkich czcionek na krzywe).

 2. Plik do druku musi mieć zadany FORMAT NETTO powiększony o 3 mm SPADY.
  FORMAT NETTO – to format, który otrzymamy po wszelkiej obróbce introligatorskiej, czyli format naszego gotowego produktu.

  Wymiary rollupa małe

  Formaty dla rollupów:
  Format netto Format brutto
  85×205 cm 85,6×205,6 cm
  100×205 cm 100,6×205,6 cm
  120×205 cm 120,6×205,6 cm

  SPADY – to część pracy, która w trakcie obróbki introligatorskiej zostanie w ostateczności obcięta. W formacie spadu powinno zawierać się „przedłużenie” projektu – tzn. jeżeli mamy zdjęcie które dochodzi do linii cięcia – to powinno być ono przedłużone o wartość spadu (np. jeżeli przylega do jednej krawędzi cięcia to powiększamy o 3 mm), jeżeli mamy tło na całej powierzchni – to powinno być o 6 mm większe od formatu netto.

  Rollup-spady-male

  Dlaczego spady są konieczne? Każda maszyna drukarska ma pewien niewielki zakres błędu pracy – czyli np. wielkoformatowa maszyna drukująca może mieć przesunięcie lub przekos ok. 1 mm na zadanym do druku formacie (nie jest to identyczne z zadanym formatem pliku – do druku wysyłamy po kilka, kilkanaście użytków na raz).

 3. Proszę zwrócić uwagę, aby ważne elementy nie znajdowały się bliżej niż 5 mm od linii cięcia – jest to tzw. margines bezpieczeństwa, dotyczy to również ramek I linii równoległych do linii cięcia.
  Dlaczego margines bezpieczeństwa jest potrzebny? Jeżeli na maszynie nastąpi przesunięcie o 0,5 mm lub będziemy mieli przekos to ramka, która ma 1 mm grubości (od linii cięcia) będzie miała tylko 0,5 mm, a po drugiej stronie produktu ramka będzie miała 1,5 mm – taką różnicę będzie widać. Jeżeli ramka będzie w odległości 5 mm od linii cięcia – po obróbce będzie to już niezauważalne. Dlatego też ramki czy linie równoległe do linii cięcia umieszczamy w odległości nie mniejszej niż 5 mm od linii cięcia.
 4. Pliki bitmapowe w rozdzielczości 150 ppi (min. 72 ppi) (inaczej 150 dpi, (72 dpi) w skali 1:1), CMYK, profil FOGRA39
  Dlaczego 150 ppi (ang. pixels per inch)? Ppi jest to liczba pikseli przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określania rozdzielczości obrazów rastrowych. Samo posiadanie pliku 150 dpi nie mówi nam o wielkości grafiki. Mając obrazek, który ma 150×150 pikseli to będzie on miał 150 dpi tylko jeśli wydrukujemy go w wielkości 1×1 cal (2,54×2,54 cm). Jeśli ten sam obrazek powiększymy do wielkości 2×2 cale (5,08×5,08 cm) to będzie miał już jedynie 75 dpi. Dlatego przy podawaniu wartości w dpi musimy podawać wielkość wydrukowanej grafiki.
  Dlaczego pliki muszą być w CMYKu z profilem FOGRA 39 – gdyż zakres (przestrzeń kolorystyczna) kolorów CMYK jest mniejszy niż RGB, więc część kolorów „zmieni ton barwy” po przekonwertowaniu na CMYKa. Dlatego nie przyjmujemy prac w RGB, Pantone lub innych przestrzeniach kolorystycznych, ponieważ podczas przekonwertowania istnieje możliwość zmiany kolorów na inne, niezamierzone w projekcie. Nie oznacza to oczywiście, że np. kolor turkusowy w RGB po zamianie na CMYK okaże się różowy – raczej może się okazać bladoniebieski – całkiem inny niż ten, który chcieliśmy uzyskać.
  UWAGA: Pamiętajmy o tym że każdy monitor inaczej odzwieciedla barwy – wystarczy obejrzeć w sklepie kilka monitorów stojących obok siebie i wyświetlających to samo.
 5. Ze względu na technologię druku minimalna wartość składowa każdego koloru to 5%.
 6. Gdy posiadamy ostateczne pliki do druku – wszystkie prace zapisujemy w osobnych plikach.
W przypadku dostarczenia plików przygotowanych niezgodnie z podanymi informacjami, zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny i terminu realizacji.

W przypadku gdy potrzebne są dodatkowe prosimy o kontakt: info@cyfrus.pl, tel. 71 792 70 62, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące niejasności związanych z przygotowaniem pliku do druku.